באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: מפגש אוהד

מגדל העמק: מפגש אוהד

השבוע הגיעה למגדל העמק קבוצת תומכים ואוהדי מדינת ישראל מגרמניה למפגש עם ניצולי שואה תושבי העיר. “המפגש היה מרגש מאוד ומעודד נוכח מעשים אנטישמיים שקורים בעולם לאחרונה כדוגמת תקיפת יהודים באוסטרליה שאירעה לפני כשבוע. 

ניצולי שואה
גרמנים עם ניצולי שואה במגדל העמק. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

קבוצת גרמנים תומכי ישראל הגיעו השבוע המפגש התקיים באולם אגף הקליטה אליו הגיעו השבוע למפגש עם ניצולי שואה ממגדל העמק. למרות הפוטנציאל הטעון של המפגש, הוא נערך דווקא באוירה ידידותית וחמה. האגף לשירותים חברתיים בשיתוף ארגון ניצולי השואה קיבלו את האורחים, ערכו שאלות ותשובות, שירה משותפת, ריקודים וחיבור בין האנשים. במגדל העמק אמרו השבוע כי המפגש היה מצלח ביותר וכי הם מצפים למפגשים נוספים בעתיד.

מנהלת אגף הקליטה, פאני טבלוביץ “המפגש היה מרגש מאוד ומעודד נוכח מעשים אנטישמיים שקורים בעולם לאחרונה כדוגמת תקיפה אנטישמית באוסטרליה לפני כשבוע. ניצולי השואה ממגדל העמק שהשתתפו באירוע הביעו את תודתם העמוקה על הביקור. האורחים סיפרו בהתרגשות רבה על אישה גרמנייה שסייעה ליהודים לעלות לישראל מאודסה באונייה. הגרמנייה בת ה- 100, כותבת לעם היהודי כל יום ברכה ואגף הקליטה זכה לקבל ברכה הרשומה בכתב ידה ולהקריא אותה בפני באי האירוע. בנוסף קיבלנו גלויות מרגשות מאוד מנער בן 16 הלומד בבית ספר בגרמניה עם ברכה בשפה הרוסית המדברת על אחדות, אהבה ותקווה לשלום”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter