באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: מחדשים את המגדל

מגדל העמק: מחדשים את המגדל

בקרוב ייצא לדרך פרויקט “מרכז מורשת העיר, מרכז מבקרים לתעשייה ובית היערן” במגדל המפורסם שהפך לאייקון של מגדל העמק. מהנדס העיר “ במגדל יהיו מספר קומות כשבכל קומה יהיו מייצגים שונים”.

בערים רבות בעולם יש מגדלים או מבנים שהפכו לסמל המזוהה של העיר והסמל של מגדל העמק הינו “המגדל” הנמצא בסמוך למתחם ‘מגדל אור’. ועתה יוצא לדרך פרויקט לשיקום המגדל מדובר בפרויקט משותף של עיריית מגדל העמק, משרד התיירות וקק”ל. מטרות הפרויקט הן להוות מרכז תרבותי פעיל, מרכז לתיירות חיצונית, מרכז להצגת פיתוח העיר, הצגת מוקדי העשייה של העיר ועוד ובעיקר- להיות למגדל המזוהה עם העיר והאזור.

רונן פלג
המגדל בימי הבנייה שלו. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

כמו באגדות האורבניות, גם במקרה הזה הכל החל לפני שנים רבות כאשר האגדה מספרת, שמסיבות בטחוניות עצרו את הפרויקט כיוון שהמגדל משקיף לבסיס חיל האוויר “רמת דוד” ועלול לשמש כמקום אסטרטגי לריגול. אמנם בנו בעבר מגדלים למטרה זו, אבל במקרה הזה מדובר באגדה.

דובר העירייה, מנשה מלכין “לפני כ-4 שנים ביקש ראש העיר אלי ברדה להכניס לחומרים הגרפיים את המגדל שמשקיף לעמק יזרעאל הבולט מאוד בנוף המקומי כיוון שיש לו תוכניות להפוך את המגדל למוקד תיירותי, כך בעצם הפך המגדל לאייקון המזוהה עם העיר. כעת כשהבשילו התנאים והפרוייקט ייצא לדרך אין ספק שחידוש המגדל יהיה נדבך משמעותי בתנופה בה נמצאת העיר גם כך”.

מהנדס העיר, רונן פלג “המגדל והגן שיפותח סביבו יהפכו למתחם שיציע אפשרויות ביקור מגוונות. במגדל יהיו מספר קומות כשבכל קומה יהיו מייצגים שונים כדוגמת תצוגת ימיה הראשונים של העיר, מרכז מבקרים לתעשיית ההייטק בעיר, סינמטק, תצפית על העמק ומבט על מגדל העמק של היום כאשר המרכיבים התרבותיים במתחם יהפכו את מגדל העמק למוקד פעיל לתושבי העיר בפרט ולתיירות חוץ ככלל. עלות הפרויקט מוערכת בכ-20 מיליון ₪”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter