באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: מדעניות העתיד

מגדל העמק: מדעניות העתיד

בנות שכבת יוד בבית הספר ‘אורט רוגוזין’ שבמגדל העמק משתתפות בתוכנית ייחודית הנקראת ‘מדעניות העתיד’ אשר במסגרתה הן מקבלות כלים להעצמה אישית והצלחה. בנות השכבה: “במהלך הפעילות פגשנו נשים מלאות עוצמה וכריזמה”. 

מופ"ת
תלמידות מגדל העמק בכנס. צילום: דוברות מגדל העמק.


בנות כיתה יוד בתיכון ‘אורט רוגוזין’ שבמגדל העמק, משתתפות בתכנית ‘מדעניות העתיד’ במסגרתה הן נחשפות לכלים בהעצמה אישית. התכנית הינה תכנית לקידום תלמידות בתחום המדע והטכנולוגיה תוך עידוד מצוינות וחיזוק תפיסת המסוגלות האישית  ושילובן של הבנות בתפקידים משמעותיים באקדמיה ובעולם התעסוקה. הכנס השנתי של התוכנית נערך באוניברסיטת תל אביב. טרז בן חמו רכזת תוכנית “מופ”ת – קדם עתידים” מסרה כי השתתפו בכנס בנות שכבת י’ מבית הספר אורט רוגוזין הלומדות מתמטיקה ברמת 5 יח”ל מכיתת מופ”ת, בליווי רכזת המקצוע יאנה צסרסקי והמורה דוד סגל. כמו כן ציינה בן חמו כי מטרת התכנית היא לעודד נערות מצטיינות לבחור בתיכון מגמה מדעית ובמיוחד במגמות הנדסה, מדעי המחשב, פיזיקה, שבהן ייצוג נמוך לנשים, ולסיים את הלימודים בהצלחה. התכנית מנסה לבנות עתודת נשים בתחומים אלו, שכיום שיעור הנשים העובדות בהם נמוך משמעותית.

בן חמו סיפרה עוד כי התכנית מעצימה את התלמידות באמצעות סדנאות ייחודיות וסדנאות חקר המעשירות את הידע והסקרנות ומגבירות את המוטיבציה ללימודי מדעים תוך כדי ביקור  באוניברסיטאות, בתעשיות מובילות בארץ ומפגשים עם נשים מצליחות בתחום.
נטע ועדן בנות השכבה מספרות: “במהלך הפעילות פגשנו נשים מלאות עוצמה וכריזמה. סמנכ”לית מייקרוסופט נתנה לנו כלי עזר לדרך להצלחה, הפעילויות היו מהנות ומרתקות. שמענו הרצאה מעניינת על מדע בקולנוע, ונהנינו מאוד ממהלך כל היום”.

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך אלי ברדה: “מדובר בתלמידות למופ”ת, תרתי משמע, המוכוונת לבגרות איכותית בדגש מדעי ומקבלות כלים ומיומנויות למידה ומחקר בדגש על אמונה ביכולתן להצליח ברמה של מדעניות העתיד ואנו גאים בהן”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter