באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: מבצע סירוס

מגדל העמק: מבצע סירוס

מבצע עיקור וסירוס חתולים במגדל העמק נחל הצלחה רבה עם כ-500 חתולי רחוב שעברו טיפול. הווטרינר העירוני: “אנושיות של חברה נמדדת בין היתר ביחסה לבעלי החיים”.

עיריית מגדל העמק ערכה בשבועות האחרונים מבצע לעיקור וסירוס חתולי רחוב. המבצע, בשיתוף משרד החקלאות, נערך מדיי תקופה מזה מספר שנים תוך שיתוף פעולה עם מאכילי החתולים בעיר שהתריעו על הבעיה הקיימת בבעלי החיים הלא מסורסים. כידוע, קצב הגדילה וההתפשטות של החתולים הוא מהיר מאוד, כך למשל חתולה אחת לא מעוקרת יכולה בטווח של 3 שנים להיות אחראית להמלטת 300 חתולים חדשים.

עיקור חתולים
חתולי רחוב במגדל העמק. צילום: דוברות מגדל העמק

שיטת העיקור והסירוס הנקראת TNR, היא שיטה הנחשבת להומנית ביותר לטיפול בבעלי חיים. תחילה מתבצעת לכידה של החתולים על ידי לוכדים מוסמכים, לאחר מכן עוברים החתולים בדיקה לאיתור בעיות רפואיות, חיסון הכלבת וניתוח העיקור והסירוס במרפאה. המחלקה הווטרינרית העירונית במגדל העמק פיקחה על המבצע על מנת לוודא שאכן כל החתולים חוזרים למקומם והייתה בקשר עם מאכילי החתולים בעיר שעושים עבודת קודש להצלת חתולי הרחוב בעיר ובכך מונעים סבל מיותר לבעלי החיים.

גרי וולך הווטרינר העירוני אמר: “אנושיות של חברה נמדדת בין היתר ביחסה לבעלי החיים, אני ממליץ לכל מי שיש לו בעל חיים מבוית שיסרס ויעקר אותו למען רווחת בעלי החיים וסביבה נעימה עבורנו” אמר והוסיף: “נמשיך לשתף פעולה עם אוהבי החתולים על מנת לסייע וליזום מבצעים נוספים בעתיד”.

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter