באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: מאושרים עד השמיים

מגדל העמק: מאושרים עד השמיים

חניכי תכנית ‘הטייסת’ מבית הספר ‘גיורא יוספטל’ במגדל העמק זכו לטקס סיום מרגש שכלל טיסה בשמי הארץ שיצאה משדה התעופה שדה דב שבתל אביב. התכנית שהחלה בבית הספר אומצה על ידי קרן רמון ופועלת עתה ב-22 בתי ספר שונים בארץ.

בבסיס שדה דב בת”א התקיים אירוע סוף מסלול בו טסו בשמי הארץ חניכי תכנית הטייסת מבית הספר  גיורא יוספטל במגדל העמק . האירוע הינו אחד השיאים  במסגרת סיום  תוכנית מנהיגות שנמשכה שנתיים, ואשר במהלכן היו לחניכים פעילויות מאתגרות  וחוויתיות, כמו: קיר טיפוס, הדרכה לקהל הרחב ביום העצמאות בבסיס חיל האוויר ברמת דוד אודות כלי הטיס השונים,  התנדבות בקהילה, מפגשים עם טייסים ועוד.

קרן רמון
תלמידי הטייסת בשדה דב. צילום: דוברות משרד החינוך.

תכנית הטייסת החלה בבית הספר גיורא יוספטל בעיר מגדל העמק והתרחבה לבתי ספר רבים בכל רחבי הארץ ופועלת בכ- 22 בתי ספר ומכילה כ-  440 תלמידים. מטרת התכנית להוביל לשינוי התנהגותי חברתי-ערכי בקרב ילדים, לטפח מנהיגות ולעודד מצוינות, והינה פרי יוזמה בית ספרית מקומית שהחלה כ”כיתה חמה” והתפתחה ל”פרויקט הטייסת” ביוזמת מנהלת בית הספר, טייס קרב בוגר בית הספר וראובן צמח. כיום אומצה התכנית  על ידי “קרן רמון” המפעילה תכניות חינוך למנהיגות, מצוינות והישגים בקרב ילדים ובני נוער.  לכל קבוצה בפרויקט, המונה כ- 20  תלמידים, מוצמד מנהיג חברתי, המלווה ומקדם אותה בשיתוף מלא עם ההורים והמחנכים. לאורך כל השנה מתקיימים מפגשים שבועיים קבוצתיים ומפגשי חניכה אישיים, שמטרתם להתעכב באופן פרטני על הצרכים הייחודיים של כל חניך ולהעניק לו כלים לביטוי אישי ולהתמודדות. בנוסף, לאורך תקופת החניכה זוכים התלמידים להיפגש עם טייסי חיל האוויר מטייסות מבצעיות של החיל, שמלווים אותם בסדנאות ובביקורים בטייסות, כמו גם במפגשים עם אישים הנתפסים בעיני הילדים מודל להצלחה ומצוינות.

חן שטורמן, מדריך התכנית בבית הספר: “החניכים  נדרשו במהלך התכנית לתהליך של השתפרות, הצבת מטרות והשגת יעדים. אנו גאים בבוגרים שמסיימים ומאחלים לכם שתמשיכו תמיד לשאוף גבוה, לצעוד בדרך הנכונה ותהיו שגרירים שלנו בחטיבה! ”

דגנית יוספוב, אמו של התלמיד דודי יוספוב מכיתה ו 1 המסיים את התכנית השנה לאחר שנתיים בפרוייקט: ” בתחילה כשנודע לי שדודי התקבל לתוכנית הזו, החלו להתעורר בי ספקות וחששות משום שחשבתי שהתוכנית אינה מתאימה לילד כמו בני, הואיל והוא ילד טוב בסך הכול, שמתנהג ולומד יפה. לאחר שנה שלמה שבה דודי היה בטייסת, נוכחתי להבין שחל בדודי שינוי גדול והוא עלה מדרגה ועשה קפיצת דרך משמעותית מאוד. השינוי הניכר היה מבחינה אישית ורגשית. דודי היה ילד ביישן וחסר בטחון עצמי, שלא ידע להעריך את עצמו ואת יכולותיו. במהלך השנה הראשונה ליווה אותו המדריך חן שטורמן שהכיר את החוזקות שלו ואת החולשות, וכך התאים לו תכנית אישית, שבה דודי הצליח לתרום לקהילה, בכך שעזר לילדי הגן שנמצאים בחטיבה הצעירה בבית הספר וכל שבוע נשאר באהבה מעבר לשעות יום הלימודים. דודי גם היה צריך להסביר לאנשים על סוגי מטוסים במסגרת התערוכה שהייתה ברמת דוד ביום העצמאות.  דודי התבייש מאוד, אך הצליח להתמודד עם החשש ועבר את זה בגדול. בנוסף, חן היה מגיע לביקורים אצלנו בבית ואפילו יצא עמו לבלות בחופשת פסח. בזכות אישיותו המקסימה של חן והאמונה שלו בכל ילד, דודי החל להאמין בעצמו וביכולותיו ואפילו התחיל לאהוב את עצמו, מה שלא היה קודם לכן”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter