באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: למדו איך ללמד

מגדל העמק: למדו איך ללמד

צוות המורים בבית הספר גיורא יוספטל במגדל העמק הוכשר להוראת שואה באופן מקצועי על ידי רכזת מבית הספר המרכזי להוראת השואה ביד ושם, כשהדגש היה על הוראה בהתאם לגיל התלמידים.

חדשות YCOM: הצוות החינוכי בבית הספר גיורא יוספטל מגדל העמק  הוכשר השנה להוראת השואה באופן מקצועי על ידי המדריכה ורכזת מחוז צפון נעמה אגוזי. אגוזי מעבירה את ההכשרות מטעם המגמה להכשרת מורים בבית הספר המרכזי להוראת השואה ב”יד ושם”.

יד ושם
כרזת יום השואה בבית הספר גיורא יוספטל במגדל העמק. צילום: דוברות משרד החינוך.

בהכשרה הושם דגש על הוראה משמעותית של השואה  בהתאם לגיל התלמידים ומתוך רצון  להורות את הנושא תוך נטיעת תקווה לתלמידים. כך למשל, תלמידי כיתה ג’ למדו אודות ניצולת השואה חנה גרופית מבעד לספרה “רציתי לעוף כמו פרפר”. ההוראה התמקדה בחייה הטובים של חנה כילדה טרום המלחמה ושיקום חייה ובניית משפחתה לאחר סיום המלחמה. עוד למשל, תלמידי החטיבה הצעירה למדו את סיפורו של  ניצול השואה טומי פריטה באמצעות התבוננות בציורים שצייר לו אביו בגטו.

התלמידים הבוגרים של בית הספר השתתפו בשיעור סינכרוני ברשת האינטרנט מטעם הפורטל “סיסמה לכל תלמיד” . בשיעור הובאה עדותו של ניצול השואה, הסופר והמשורר מיכאל אדם. מיכאל נולד בפריז בשנת 1939 , זמן קצר לאחר שפרצה מלחמת העולם השנייה. אביו גויס לצבא צרפת ונודע לו על הולדת בנו רק דרך מכתבים. בעדותו גולל את קורותיו כילד בשואה. כיום מיכאל מתגורר בבאר שבע ומתנדב בבתי ספר בעיר מתוך מטרה לעזור ולסייע בעיצוב אישיותם.

מנהלת בית הספר גיורא יוספטל, רינת שפטניצקי: ” השבוע ציינו את יום הניצחון על גרמניה הנאצית. הפעילויות המגוונות בכיתות בהדרכת נעמה אגוזי מטעם “יד ושם”  מיישמות את תכנית העבודה השנתית של בית הספר ברוח יעדי משרד החינוך, להנחלת זיכרון השואה ומשמעויותיו”.

מנהלת מחוז הצפון של משרד החינוך , ד”ר אורנה שמחון: “אני מברכת על הפעילות החשובה , הערכית והמאתגרת הזו”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter