באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: לך תצטיין

מגדל העמק: לך תצטיין

ניסים קדוש סטודנט תושב מגדל העמק זכה בפרס פרויקט פרקטיקום מצטיין של החוג לשירותי אנוש מטעם המכללה האקדמית עמק יזרעאל. קדוש “ בחרתי במגדל העמק כי חשוב לי לעזור לעיר שלי”

זו השנה הרביעית שסטודנטים מהחוג לשירותי אנוש במכללת עמק יזרעאל מקיימים הכשרה מעשית (פרקטיקום) בשיקום שכונות וזו השנה השנייה בה מבצעים הסטודנטים את הפרויקט שלהם בתכנית “משעול” שברחוב תשי”ג. הסטודנטים מכירים מקרוב את העבודה הקהילתית הנעשית על ידי צוות מדור קהילה באגף לשירותים חברתיים שמסייעים לתושבי המתחם לקחת אחריות על שיפור איכות חייהם בתחום הפיזי והקהילתי.

פרקטיקום
ניסים קדוש עם התעודה. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

 הפרויקט עסק בהכנת המקלטים בשכונה לשעת חירום ובטיפוח כניסות הבניינים. ניסים קדוש הוא סטודנט בחוג לשירותי אנוש שמשלב מטעם המכללה האקדמית עמק יזרעאל כבר בתואר הראשון הכשרה מעשית במגוון ארגונים נותני שרות במטרה לחשוף את הסטודנטים לעולם העבודה ולאפשר להם לרכוש ניסיון מקצועי בתכנון, ייזום והטמעת תהליכי שרות בארגונים.

במסגרת הפרויקט, יצר ניסים קשר עם תושבי הבניינים במתחם תשי”ג, ויחד איתם בדק את המקלטים וליווה אותם בתהליך הפינוי, הניקיון וההכנה לשעת חירום. גם במסגרת “יום המעשים הטובים” לקח הסטודנט חלק מרכזי בליווי מבצע צביעת שלוש כניסות בניינים במתחם. יום זה נעשה במסגרת שיתוף פעולה רחב בין תכנית “משעול” לסטודנטים ממכללת עמק יזרעאל. בסיום התהליך יזמה תוכנית “משעול” סדנא להתמודדות עם מצבי לחץ לתושבי המתחם. הסדנא דנה ועסקה בנושא הלחץ בשעות חירום בהיבט של מוכנות קהילתית ואישית. סדנא זו ציינה סופו של תהליך משמעותי שביסס קשר ישיר מול התושבים לאורך השנה שקידם את המוכנות ואחריות התושבים לשעת חירום.

“בחרתי בעיר מגדל העמק כי חשוב לי לעזור לעיר שלי. זה לתת לאנשים, ללכת איתם יד ביד, לעזור להם, לעשות פרויקטים ולהיות בשטח ומאוד נהניתי מזה כי התוצאות היו טובות, התושבים היו מרוצים, אנשים עושים למען השכונה ורואים שחל שינוי וזה מאוד מספק”, מספר ניסים ומוסיף: “ריגש אותי לראות תושבים מתעניינים ועשינו הכל כדי ללוות אותם ושהפרויקט יצליח”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter