באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: כמה שעות לימוד מקבל הילד שלכם

מגדל העמק: כמה שעות לימוד מקבל הילד שלכם

תכנית ‘המקור’ חשפה את נתוני שעות הלימוד ב-400 בתי ספר שונים ברחבי הארץ וביניהם מספר בתי ספר במגדל העמק כשהנתונים מצביעים על פערים בתקצוב לבתי הספר השונים. דובר המועצה טרם הגיב.

אתר YCOM נבר במסמכים אשר נחשפו בתכנית ‘המקור’ של רביב דרוקר ורזי ברקאי לפני כשבועיים ובדק כמה שעות לימוד מקבלים תלמידי בתי הספר באזור ואילו שעות לימוד חסרות להם. בתכנית נחשפו שני מסמכים פנימיים של משרד החינוך המפרטים את כל שעות הלימוד שמקבלים הילדים ב-400 בתי ספר ברחבי הארץ, תוך חלוקה למקורות המממנים את אותן שעות לימוד. בסיס השעות הוא השעות הממומנות על ידי משרד החינוך, עליהן קיימת שכבה נוספת של שעות ממשרד החינוך הנובעת מפערים סוציו-אקונומיים בין היישובים השונים ומעליהן יש תכניות שונות שהמנהלים מצליחים להביא אל בתי הספר הנקראים “סלים”. בנוסף יש שעות הממומנות על ידי הרשות המקומית או על ידי ההורים.

בית הספר ‘יגאל אלון’ מקבל 763 שעות מתוכם 170 הן שעות נוספות. 27 שעות הן שעות שמקציב משרד החינוך עקב פערים סוציו-אקונומיים, 12 שעות הן שעות של בנות שירות לאומי, 48 שעות של מורות חיילות, 19 שעות ממומנות על ידי העירייה, 12 שעות הן סלים שהובאו על ידי הנהלת בית הספר ו-52 שעות הן תרומות מעמותות. למרות כל השעות הנוספות הללו יש שעת לימוד מתחת לתקן הן במקצוע במדע והן במקצוע מולדת.

המקור
עיריית מגדל העמק, ממלאת פיה מים.

בית הספר ‘עליזה בגין’ מקבל 870 שעות מתוכם 144 הן שעות נוספות. 66 שעות הן שעות שמקציב משרד החינוך עקב פערים סוציו-אקונומיים, 30 שעות של מורות חיילות, 31 שעות הן סלים שהובאו על ידי הנהלת בית הספר ו-20 שעות הן תרומות מעמותות, העירייה עצמה אינה מממנת שעות בבית הספר. למרות כל השעות הנוספות הללו יש שעת לימוד מתחת לתקן הן במקצוע במדע והן במקצוע מולדת. עם זאת, חסרות בבית הספר 4 שעות של מפתח הלב, 6 שעות של אמנויות ושלוש שעות של כישורי חיים.

בית הספר ‘נופים’ מקבל 731 שעות מתוכם 41 הן שעות נוספות.29 שעות של מורות חיילות ו-12 שעות הן סלים המובאים על ידי הנהלת בית הספר. העירייה לא מממנת כלל שעות בבית הספר והמקצוע היחיד שנמצא בחסר יחסית לתקן הוא מולדת בו חסרות שעתיים.

בית הספר ‘האר”י’ מקבל 597 שעות מתוכם 138 הן שעות נוספות. 13 שעות הן שעות שמקציב משרד החינוך עקב פערים סוציו-אקונומיים, 56 שעות הן שעות של בנות שירות לאומי, 44 שעות של מורות חיילות, 13 שעות ממומנות על ידי העירייה ו-12 שעות הן סלים שהובאו על ידי הנהלת בית הספר. למרות כל השעות הנוספות הללו חסרות לבית הספר שתי שעות תקן אומנויות ושעת תקן בזה”ב.

תגובת דובר העירייה טרם התקבלה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter