באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: כבוד היו”ר

מגדל העמק: כבוד היו”ר

אלי ברדה הוא יו”ר האסיפה הכללית של המרכז לשלטון מקומי לאחר שנבחר לתפקיד ברוב קולות. ברדה ישתף פעולה עם יו”ר המרכז לשלטון מקומי, חיים ביבס שגם נבחר לראשונה לתפקיד. ברדה: “בתפקיד הזה אפשר ליזום הרבה מאוד דברים“. 

המרכז לשלטון מקומי
אלי ברדה, יו”ר האסיפה הנבחר. צילום: לוי אגרונוב

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה נבחר ביום חמישי האחרון לתפקיד יו”ר האסיפה הכללית של מרכז השלטון המקומי והוא יחליף בתפקיד זה את עדי אלדר אשר כיהן בעבר גם יו”ר המרכז לשלטון מקומי. ברדה התמודד מול שני ראשי רשויות נוספים: ראש עיריית רמלה, יואל לביא וראש מועצת בית אריה-עופרים, אבי נעים. האסיפה היא למעשה מועצת כלל ראשי הרשויות והיא מהווה את המוסד העליון של המרכז לשלטון מקומי אשר חייב לאשר את כל ההחלטות המשמעותיות, כך שמדובר בתפקיד מאוד חשוב ומשמעותי.

מרכז השלטון המקומי, הוא ארגון המאגד את הרשויות המקומיות. מטרתו של המרכז לקדם את האינטרסים של הרשויות המקומיות מול הממשלה, הכנסת וגופים גדולים. מלבד הרשויות המקומיות עצמן, הוא מאגד גם איגודים שונים, כגון איגוד הגזברים ברשויות המקומיות, איגוד מנהלי החברות העירוניות, פורום הסגנים ועוד. המרכז מחזיק גם במספר גופים כלכליים הקשורים בשלטון המקומי: הוא מפעיל את מפעל הפיס ומחזיק ב-60% מהבעלות על החברה לאוטומציה, ב-17% מזכויות ההצבעה בבנק דקסיה וב-90% מהבעלות על החברה למשק ולכלכלה. בנוסף, הוא שותף עם הסתדרות הפקידים בניהול קרן השתלמות לעובדי הרשויות המקומיות.

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה אמר לאחר הנצחון: “זה נצחון גדול. בתפקיד הזה אפשר ליזום הרבה מאוד דברים ואני מקווה ששיתוף הפעולה ביני לבין יו”ר המרכז החדש, חיים ביבס, יהיה לטובת הרשויות המקומיות בכלל. אנחנו ניזום דברים חדשים ונרצה לראות רענון בתהליכים, בחשיבה וביוזמות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter