באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: יבשלו באתיופיה

מגדל העמק: יבשלו באתיופיה

במסגרת תכנית ‘מבשלות דיאלוג’ המשותפת לעיריית מגדל העמק ומועדון וויצ”ו, תצא במהלך חודש נובמבר משלחת של נשים למסע באתיופיה. אחת המשתתפות במסע: “המסע יעלה בי המון זיכרונות מהמקום בו נולדתי”.

עשר נשים ממוצא אתיופי ועשר נשים פרנג’יות (כינוי אתיופי ללא אתיופים) המשתתפות בקבוצת ‘מבשלות דיאלוג’ שמתקיימת מזה כ-5 שנים בויצ”ו מגדל העמק, ייצאו במהלך החודש למסע של גילוי, חוויה, חיבור וגאווה עירונית באתיופיה כשלצורך ארגון המסע נרתמו ויצ”ו ישראל ועיריית מגדל העמק. למסע יתלוו במאית וצלמת דוקומנטרית שיתעדו את המסע המרגש.

השבוע נפגש ראש העיר אלי ברדה עם הנציגות היוצאות למסע יחד עם מנהל האגף לשירותים חברתיים מומי בן סימון ומנהלת היחידה להתנדבות אילנה פרץ עייש שהקימה את הקבוצה לפני כ-5 שנים יחד עם מנהלת ויצ”ו מגדל העמק יהודית יניב.

ויצ"ו
חברות קבוצת ‘מבשלות דיאלוג’ יחד עם ראש העיר. צילום: דוברות מגדל העמק.

מנהלת ויצ”ו מגדל העמק, יהודית יניב: “אנחנו מתרגשות מאוד לקראת היציאה למסע שמטרתו לשאת בגאווה את דגל ישראל ולהכיר מקרוב את התרבות והמורשת האתיופית שאנחנו רואים בה חלק בלתי נפרד מאיתנו ובאינטגרציה של האוכלוסייה האתיופית בקהילה בעיר “.

עדנה ישעיהו, אחת מנוסעות העדה האתיופית למסע סיפרה: “עליתי לישראל בשנת 1981 והייתי רוצה  לראות מה קרה שם ב-30 שנה האחרונות שאני בארץ. המסע יעלה בי המון זיכרונות מהמקום בו נולדתי. אני מצפה ומחכה בקוצר רוח ובהתרגשות רבה”.

ראש העיר אלי ברדה בירך אותן לפני צאתן למסע המרגש איחל להן נסיעה טובה והעניק להן מלגה: “מגדל העמק היא עיר רב תרבותית ואנו נמשיך לעודד פעילויות ופרויקטים מעין אלה כדי להעצים את המשתתפות האתיופיות ולחשוף את הפרנג’יות לערש התרבות והפולקלור של יהדות אתיופיה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter