באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: יאבדו את ההטבות?

מגדל העמק: יאבדו את ההטבות?

ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה יזם דיון דחוף בוועדת הפנים של הכנסת ותקף את מפת הטבות המס המוצעת שאינה כוללת את מגדל העמק ואת נצרת עילית. ברדה: “ללא מגדל העמק ונצרת עילית, ערים המוגדרות כערים קולטות עלייה, מפת ההטבות במס פגומה ולוקה בחסר”.

בשבועות האחרונים מנהל ראש עיריית מגדל העמק ויו”ר האסיפה הכללית של מרכז השלטון המקומי, אלי ברדה, קרב איתנים בנושא הכללת מגדל העמק ונצרת עילית במפת הטבות המס. המאבק החל מפנייתו בכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר האוצר יאיר לפיד ולשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום בנושא והמשיך בהעלאת הנושא לדיון בסיעת ה”ליכוד” ו”ישראל ביתנו” בכנסת במהלכה פנה ברדה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר החוץ אביגדור ליברמן וביקש להוסיף קריטריון של עיר קולטת עלייה. במקביל פנה ברדה ליו”ר וועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת, ח”כ מירי רגב, וביקש לזמן דיון דחוף בנושא אי הכללת מגדל העמק ונצרת עילית במפת הטבות המס.

עדיפות לאומית
אלי ברדה, נלחם על ההטבות. צילום: לוי אגרונוב.

בישיבה שהתקיימה הבוקר (רביעי) הופיע ברדה בפני הוועדה וטען שמפת הטבות המס במתכונתה הנוכחית שלא כוללת את שני היישובים מפלה לרעה את הגליל ביחס לנגב ואת הערים מגדל העמק ונצרת עילית ביחס לשאר ערי הפריפריה. הטבת המס הניתנת בעלות של 750 מיליון ₪, חולקה עד היום לכ-150 רשויות בלבד. לאחרונה החליטו להגדיל את מספר היישובים שיזכו להטבה ל-380 יישובים, כאשר סך כל תקציב ההטבה במס לא השתנה ונשאר על 750 מיליון ₪. כתוצאה מכך, מספר יישובים גדול יותר מתחלק בהטבה מוקטנת. “על הממשלה והאוצר להגדיל את התקציב שמיועד להטבה כדי להוסיף רשויות נוספות כמו מגדל העמק ונצרת עילית”, אמר ברדה.

ברדה הדגיש כי מגדל העמק נמצאת במפת העדיפות הלאומית, במפת הגליל, במפת המדד הפריפריאלי ובמפת ערי הפיתוח ובאופן הכי מעוות לא הכלילו אותה ואת נצרת עילית במפת הטבות המס בזמן שכל יישובי הדרום שנמצאים במפת העדיפות הלאומית כן נכללים במפת הטבות המס. ברדה הוסיף כי מגדל העמק, המתנהלת בצורה מקצועית ותקינה, מאוזנת תקציבית וזכתה ב”פרס הניהול הכספי התקין” 3 פעמים ברציפות, מתמודדת עם אתגר השארת צעירים ביישוב ומעודדת הגירה של אוכלוסייה חדשה על בסיס תכניות לבניית 4,500 יחידות דיור, לכן, הטבת המס חיונית לצורך קידום מטרת ההתיישבות ופיתוח העיר.

וועדת הפנים והגנת הסביבה תמכה בבקשה שהעלה ברדה ובסיום הדיון סוכם כי יו”ר הוועדה, ח”כ מירי רגב תפנה בשם הוועדה לראש הממשלה ולשר האוצר בבקשה להכניס קריטריון נוסף של עיר קולטת עלייה ולהכליל את מגדל העמק ונצרת עילית במפת הטבות המס. אלי ברדה שיזם את הדיון ומוביל את המאבק: “הטבות המס יכנסו לתוקפן בינואר 2015 ויאושרו סופית במסגרת אישור תקציב המדינה לשנת 2015. עד אז ננהל מאבק גם בוועדת הכספים ומול סיעות הקואליציה וחברי הכנסת כדי לתקן את העיוות ולכלול את מגדל העמק ונצרת עילית במפת הטבות המס”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter