באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק ורמת ישי: נספרו קולות החיילים

מגדל העמק ורמת ישי: נספרו קולות החיילים

קולות החיילים הם שהכריעו את חלוקת המנדטים הסופית במגדל העמק וברמת ישי. במגדל העמק קיבלה מפלגת ‘הירוקים’ בראשות יקי בן חיים את המנדט השלישי ואילו ברמת ישי זכתה סיעת ‘מחר’ בראשות יונתן הירשפלד במנדט השני לאחר דרמה מורטת עצבים. 

קולות החיילים
יקי בן חיים, קיבל את המנדט השלישי. צילום: יח”צ

התוצאות במגדל העמק וברמת ישי הותירו חלק מהמתמודדים במתח בשל אי בהירות בנוגע לחלוקת המנדטים. במגדל העמק נערך מרוץ משולש בין ‘הירוקים’ בראשות יקי בן חיים שלא ידע אם יקבל מנדט שלישי לבין רשימת ‘למען אחי’ שנאבקה על המנדט השני ורשימת ‘יש עתיד’ שנאבקה על מעבר של אחוז החסימה. כבר בתחילת ספירת קולות החיילים היה ברור כי ‘יש עתיד’ לא תעבור את אחוז החסימה כך שהמאבק נותר בין ‘הירוקים’ לבין ‘למען אחי’ שאף היו חתומים על הסכם עודפים. בתום הספירה התברר כי המנדט האחרון הולך אל ‘הירוקים’ וגם נסיונות ערעור של ‘למען אחי’ הותירו את התוצאה על כנה.

יו”ר סיעת הירוקים, יקי בן חיים נשמע נרגש בתום הספירה “הציבור במגדל העמק אמר את דברו, אני מודה לכל מי שתמך והצביע עבורנו ואני מחכה בכליון עיניים לבחירות הבאות שיערכו בעוד חמש שנים”

גם ברמת ישי היה מרוץ צמוד על המנדט האחרון כאשר סיעת ‘עתיד’ בראשותו של גיא זקס וסיעת ‘מחר’ בראשותו של  יונתן הירשפלד התחרו על המנדט האחרון. במקום התרחשה דרמה לא קטנה לאחר שבתחילה נקבע כי המנדט ילך אל גיא זקס בשל הסכם העודפים שחתם עם סיעת ‘נתיב חדש’ בראשות יעקב זוהר , אלא שלאחר חישוב חדש של הקולות העודפים שנותרו לסיעתו של יעקב זוהר, מי שזכה במנדט השני הוא דווקא יונתן הירשפלד בהפרש של 12 קולות בלבד.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter