באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: ולתפארת מדינת ישראל

מגדל העמק: ולתפארת מדינת ישראל

במגדל העמק עשו כבוד לבן העיר, רן אבוטבול, שנפצע קשה בראשו בקרב בסג’עייה במהלך מבצע צוק איתן והזמינו אותו להדליק משואה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. אלי ברדה: “רן מייצג את לוחמי צה”ל, שבזכותם אנחנו יכולים לחיות פה בשקט”.

חדשות YCOM: בטקס הדלקת המשואות המסורתי שמתקיים מדי שנה במגדל העמק בערב יום הזיכרון, השתתף השנה כאות הוקרה, בן העיר, רן אבוטבול, לוחם גולני שנפצע בראשו מכדור של צלף בקרב בסג’עייה במהלך מבצע צוק איתן, בקיץ האחרון. סמל רן אבוטבול (20) ממגדל העמק שירת שנה וחצי כלוחם בגדוד 13 בחטיבת גולני, לפני שחייו נעצרו, ומאז נלחם באומץ על חייו – עד שהרוויח אותם חזרה. “היה ירי מאסיבי לעברנו. נפצעתי מרסיסים בכל הגוף ונפלתי”, שיחזר רן את הקרב בשכונת סג’עייה בצפון רצועת עזה, “בשארית כוחותיי הרמתי את עצמי וניסיתי לחזור למבנה, ואז הבחנתי בצלף פלשתיני במרחק כ־30 מטרים ממני, מכוון ישר אלי. זה היה עניין של עשירית שנייה. ניסיתי להזיז את הראש אבל זה היה מאוחר, ונפגעתי שוב”. קליע בודד פילח את ראשו של רן, חדר מתחת לעין ויצא מאחורי האוזן, וחייו של רן השתנו בשנייה אחת. “העבירו אותי במסוק לסורוקה, שם הוגדרתי במצב אנוש, מורדם ומחוסר הכרה. שכבתי שם חודש עד שקרה הנס שהחזיר אותי לחיים”, סיפר רן, שמחלים בימים אלה בביתו לאחר ששוחרר כשהוא מוגדר נכה צה”ל 100%.

יום הזכרון
רן אבוטבול יחד עם אלי ברדה. צילום: דוברות מגדל העמק.

אמו של רן, אביבה אבוטבול, זוכרת את היום שבו נקראה עם בעלה לבית החולים סורוקה בבאר שבע: “הדרך הייתה מלאה חרדות, כי כבר פקד אותנו אסון במשפחה כשבן אחי, סמ”ר רפי בללתי ז”ל, לוחם בנח”ל, נהרג באסון המסוקים כשהיה בן 20”. מאז עבר אבוטבול חודשים ארוכים של אשפוז בשיקום בתל השומר וגם בימים אלה, תשעה חודשים אחרי הפציעה, הוא ממשיך בטיפולי שיקום שלוש פעמים בשבוע.

כמה ימים לפני יום הזיכרון כאמור, הוזמן רן להדליק משואה בטקס יום הזיכרון לזכר בני העיר שנפלו במערכות ישראל. במהלך הטקס הודלקו ארבע משואות, משואה ראשונה הודלקה מיד לאחר הצפירה על ידי ראש העיר אלי ברדה לזכר כל החללים שנפלו במערכות ישראל ומיד אחריו הודלקו עוד שלוש משואות לזכר הנופלים בני מגדל העמק אותם הדליקו רב-פקד אושרת קדם-פרץ אחותו של אבינעם פרץ ז”ל, סמל יוסי כהן אחיין ליוסי כהן ז”ל וכאמור את המשואה האחרונה הדליק רן שנענה לבקשת ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה שאמר “רן מייצג את לוחמי צה”ל שהיו מוכנים להקריב את חייהם למען המדינה וביטחון אזרחיה ובזכותם אנחנו יכולים לחיות בשקט במדינה שלנו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter