באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: התנדבו למען הקשישים

מגדל העמק: התנדבו למען הקשישים

הקרן לידידות בשיתוף עיריית מגדל העמק ערכו בחגים מבצע חלוקת שי לקשישים בעיר. תלמידים, ארגונים ומתנדבים ממגדל העמק הוכיחו שוב את אהבתם ותרומתם לקהילה. ברדה: “מרגש ומחמם את הלב”

מבצע לחלוקת שי לקשישים במגדל העמק שנכרך במהלך החגים חשף את הרוח ההתנדבותית בעיר לאחר שמספר המתנדבים היה כמספר הקשישים: “יחס של אחד לאחד, כלומר מתנדב על כל קשיש, הוא מאוד נדיר במבצעים מהסוג הזה”, אמרה רחלי מולר מנהלת תכנית “בכבוד ובידידות” וממארגנות המבצע בשיתוף הרשות והוסיפה: “בדרך כלל היחס הוא של 1 ל-6, כלומר מתנדב אחד על כל שישה קשישים”.

הקרן לידידות
מתנדבים עם חבילות השי. צילום: דוברות מגדל העמק

במגדל העמק חיים 330 קשישים בני למעלה מ-80 שמשתתפים בתכנית “בכבוד ובידידות” של ‘הקרן לידידות’ שנחנכה בעיר לפני מספר שבועות. לקראת החגים החל בעיר גיוס רחב של מתנדבים למבצע חלוקת שי לאותם קשישים כאשר זרם המתנדבים הפתיע את מארגני יום המבצע במסגרתו השתתפו 230 תלמידי י”א בית הספר ‘אורט רוגוזין’, 12 חיילים מבסיס סמוך לעיר, 5 שוטרים, 2 פקחים עירוניים, 10 מתנדבי השיטור הקהילתי עם השוטר שרון מוסקוביץ, מתנדבי יד-שרה, אנשי מנהלת השכונה המערבית, האגודה למען החייל, המתנ”ס ומתנדבי ‘היער הקהילתי’ כאשר העבודה התנהלה דרך מוקדי משנה שאותם ניהלו מתנדבים. כלי רכב שנידבה חברת ההסעות ‘עומר-טל’ סייע גם כן כחלק מהמערך הלוגיסטי של המבצע ועד הצהריים הושלמה המשימה וחולקו ערכות השי לקשישים.

בלט לצד כולם המתנדב שלום לוגסי, בן 83, שלמרות גילו סחב וטיפס כמו אחרון הצעירים: “כל אחד עושה מה שהוא יכול. אני עצמי קשיש ולא חסרות לי בעיות, אבל איפה שאני יכול לתת, אני נותן מכל הלב. אני מתנדב עשרות שנים ורוצה להמשיך כל עוד אני יכול. היה כיף להיות לצד התלמידים”.

ראש העיר, אלי ברדה: “והדרת פני זקן” ו”אל תשליכני לעת זיקנה ככלות כוחי אל תעזבני” הם ערכים חשובים בדאגה ובטיפול בקשיש במסגרת הקהילה והחינוך לחינוך ערכי במערכת החינוך וכשזה נעשה בהתגייסות גדולה, באופן מקצועי ובכבוד ובידידות לקשיש, זה מרגש ומחמם את הלב!”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter