באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: התאילנדים מגיעים לעיר

מגדל העמק: התאילנדים מגיעים לעיר

ענף ספורט חדש נפתח במגדל העמק ומאפשר למתעניינים מגוון אימונים והכרת התורה כולה. הכירו את האגרוף התאילנדי. ברדה: “ספורט הוא עולם ומלואו, הוא עיסוק, הוא תרבות, הוא חינוך והוא מעניק ערכים שמסגרות פורמאליות אחרות לא יכולות להעניק לילדים”

אגף הספורט במתנ”ס מגדל העמק פותח את שעריו לפעילות חדשה ומעניינת. לראשונה נפתח חוג אגרוף תאילנדי חדש לילדים ולנוער בהדרכת מיכל פרץ, מדריכה מוסמכת ממכללת וינגייט. ספורט האגרוף התאילנדי קיים כ- 20 שנה, מתקיים בכל רחבי הארץ וסוחף מתאמנים רבים לענף ולתחרויות ארציות. חשיבות רבה מוקדשת במהלך השיעור ללמידת הענף ולהכוונה בהתנהגות ספורטיבית הכוללת כבוד, רכישת מיומנויות חברתיות, חוקים וגבולות ברורים, העלאת הביטחון והדימוי העצמי, גיבוש, כושר גופני ועוד.

אגרוף תאילנדי
אגרוף תאילנדי. צילום: דוברות מגדל העמק.

איגרוף תאילנדי היא אמנות לחימה עתיקת יומין שמוצאה בתאילנד, ונקראת מואי תאי, אמנות לחימה זו פותחה על ידי לוחמיו של המלך במהלך המלחמה כנגד בורמה. אמנות לחימה זו מתירה כמעט הכל, פרט לנגיחה ביריב, הכאתו בגב ובאזור החלציים. בישראל חוקי הקרב מאפשרים להשתמש במרפקים בקלינצ’ים וגם מרחוק. הקרב מסתיים לאחר נוק אאוט או לפי החלטת השופט, בדרך כלל לאחר סיום הזמן החוקי. המתמודדים משתמשים במגן שיניים ואשכיםכדי להגן על עצמם.

מנהלת אגף הספורט במתנ”ס, מיטל לוי מלול: “אנו נרגשים מאוד לפתוח ענף ספורט מעניין נוסף במגדל העמק. החוג מיועד לילדים ונוער אך גם לנשים המוזמנות להגיע ולחזק את ביטחונן האישי וכושרן הגופני בפעילות אחרת ומאתגרת”.

ראש העיר, אלי ברדה: “ספורט הוא עולם ומלואו, הוא עיסוק, הוא תרבות, הוא חינוך והוא מעניק ערכים שמסגרות פורמאליות אחרות לא יכולות להעניק לילדים, נוער וצעירים. חשוב לנו להנגיש את הספורט וכן להביא כמה שיותר ענפים ואפשרויות עבור התושבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter