באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: העירייה מנעה הקמת תחנת דלק בשכונת מגורים

מגדל העמק: העירייה מנעה הקמת תחנת דלק בשכונת מגורים

בית המשפט פסק לטובת עיריית מגדל העמק שהתנגדה להקמת תחנת דלק במרכז מסחרי המיועד להקמה בשכונת קריית רבין. ברדה:  “ התנגדנו לדרישתו להקמת תחנת דלק בלב השכונה מתוך אחריות וראיית טובת כלל הציבור”

בית המשפט המחוזי בנצרת קבע השבוע כי סירובה של עיריית מגדל העמק לאפשר את הקמתה של תחנת דלק בשכונת קרית רבין הינו סביר וזאת בעקבות עתירה של חברת ‘טופ אויל’, אשר זכתה במכרז של מינהל מקרקעי ישראל לבניית מרכז מסחרי בשכונה, וביקשה להקים בתוך השטח של המרכז המסחרי תחנת דלק.

קרית רבין
אלי ברדה, התנגד להקמת תחנת דלק צילום: לוי אגרונוב

ראש העיר אלי ברדה וחברי הוועדה לתכנון ובנייה בעירייה התנגדו להקמת תחנת הדלק במרכז המסחרי בשל סמיכות לבנייני מגורים הנבנים בשכונה ולשטח המיועד לבניית דיור מוגן לקשישים. בעקבות כך פנתה החברה לוועדת הערר המחוזית נגד עיריית מגדל העמק והוועדה לתכנון ובנייה וזו דחתה את הערר ברוב של שניים מתוך שלושת חבריה. בעקבות כך החליטה ‘טופ אויל’ להגיש עתירה לבית המשפט.

בית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית המשפט לעניינים מנהליים, דחה את העתירה במלואה וקבע כי “התכנית המוצעת כיום אינה עומדת בתנאי התמ”א ויש לתקנה”, זאת על פי סעיף 151(א)(2) המחייב שמירה של 80 מטרים לפחות בין דיור המוגן לבין תחנת התדלוק.

עו”ד אמיר בירנבוים שייצג את העירייה: “בית המשפט דחה את העתירה במלואה תוך שהוא מאמץ את עמדת הוועדה המקומית אחת לאחת וקבע כי החלטת הוועדה המקומית במישור התכנוני הינה סבירה וראויה עד שאין הצדקה להתערב בה. לנוכח האמור דחה בית המשפט את העתירה וחייב את חברת ‘טופ אויל’ בהוצאות בסך 15,000 ₪ לשתי המשיבות, הוועדה לתכנון ובנייה בעירייה וועדת הערר המחוזית”.

ראש העיר, אלי ברדה: “למרות שיש לנו עניין רב שהיזם יבנה את המרכז המסחרי בשכונת קריית רבין, התנגדנו לדרישתו להקמת תחנת דלק בלב השכונה מתוך אחריות וראיית טובת כלל הציבור. אני מצפה שהיזם יבנה בהקדם את המרכז המסחרי לרווחת תושבי השכונה, אחרת נצטרך לפנות למינהל מקרקעי ישראל שיפרסם מכרז חוזר בנושא”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter