באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: הסטארט-אפ של תלמידי רוגוזין

מגדל העמק: הסטארט-אפ של תלמידי רוגוזין

דרור הלר וסיימון שוורץ תלמידי כיתה י”ב באורט רוגוזין, ייצגו את ישראל בתחרות בינלאומית בליסבון, פורטוגל לאחר שזכו במקום הראשון בתחרות יזמים ארצית בזכות מכשיר ואפליקציה שפיתחו המסייעים לחסוך בחשמל.

חדשות YCOM: דרור הלר וסיימון שוורץ תלמידי כיתה י”ב במגמת אלקטרוניקה ומחשבים בתיכון “אורט רוגוזין” מגדל העמק, זכו במקום הראשון בתחרות יזמים ארצית, לאחר שפיתחו מכשיר הנקרא  “NeuTrino”. המכשיר מתחבר למכשירי חשמל שונים ומעביר את הנתונים לאפליקציה אשר מציגה את תוצאות המדידה בצורות שונות כגון סכומים כספיים, צריכת חשמל וכו’. כמו כן מאפשר המכשיר לכבות ולהדליק את המכשיר המחובר לשקע דרך האפליקציה באופן ידני, או באופן אוטומטי לאחר מספר שעות קבועות או סכום כסף שנקבעו מראש.האפליקציה גם מאפשרת קבלת אתרעה כאשר מכשיר מסוים צורך יותר חשמל וכתוצאה מכך מבזבז יותר כסף.

NeuTrino
אלי ברדה עם התלמידים. צילום: דוברות מגדל העמק

שני התלמידים זכו במקום הראשון שישלח אותם לתחרות יזמים בינלאומית בליסבון פורטוגל שתתקיים בחודש יולי הקרוב, שם ייצגו את ישראל עם הפיתוח שלהם. בבית הספר קיבלו את הידיעה על הזכייה בסיפוק רב, בירכו את שני התלמידים וביקשו להודות למרצים ולמנחים זאב בנקבצ’ר, שלמה וייס ונפתלי אבן-חיים וכן לחברת ההיי-טק ממגדל העמק Tencor  KLA ולנציגה גולן אשר ליוו את הפרויקט וסייעו בבניית תוכנית עסקית.

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה התייחס לזכייה: “התלמידים היזמים מייצגים מודל עירוני של מצוינות וחדשנות לצד שילוב תעשיית ההיי-טק במערכת החינוך. אנו גאים בתלמידים ומודים לצוות המורים ולנציגי חברת KLA על ההישג ומאחלים לתלמידים הצלחה בתחרות בליסבון”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter