באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: המחשב שלי הוא המחברת שלי

מגדל העמק: המחשב שלי הוא המחברת שלי

הטקס המסורתי של חלוקת מחשב- מחברת התקיים גם השנה בחטיבת הביניים ‘יערת העמק’ . ברדה: “עבור 120 תלמידים בבית הספר המחשב הוא המחברת, הספר והילקוט איתו הם באים לבית הספר ואיתו הולכים הביתה”. 

מחשב-מחברת
תלמידי יערת העמק עם המחשבים. צילום: ריקי בקסיס.

גם השנה, זכו תלמידי בית הספר ‘יערת העמק’ לקבל מחשב נישא ולהשתתף בטקס חלוקת מחשב- מחברת שהפך למסורת בעיר. התוכנית המשתדרגת במהלך השנים,  החלה בהצבת מחשבים נייחים בכיתות, שודרגה למחשבים ניידים וחזקים אותם כל תלמיד מקבל באופן אישי ובאמצעותו יכול לתקשר עם המורים ותלמידים נוספים גם לאחר שעות הלימודים. כל זה מתבצע באתר האינטרנט הבית ספרי שם התלמידים מתקשרים, שולחים עבודות, מקבלים תיקונים וציונים וגם מנהלים שיחות בפורומים המיועדים לכל כיתה. בנוסף יכולים התלמידים לנהל למידה שיתופית עם תלמידים מבתי ספר אחרים, באמצעות תיקיות שיתופיות שיצרו.

מנהל חטיבת הביניים, אילן יצחקי בירך את התלמידים ואמר: “המחשב הוא כלי למידה חשוב שלא מחליף את הספר והמחברת אלא משלים אותם. אני מודה לרשות ולעומד בראשה, מר אלי ברדה, ולמינהל החינוך אשר מלווים את התוכנית במשך 18 שנה ומסייעים במימונה”.

ראש העיר מגדל העמק אלי ברדה: “עבור 120 תלמידים בבית הספר המחשב הוא המחברת, הספר והילקוט איתו הם באים לבית הספר ואיתו הולכים הביתה. התוכנית פותחה במגדל העמק, אומצה על ידי מכון דוידסון שליד מכון ויצמן כפרויקט ‘כתום’ והתרחבה לעשרות בתי ספר וישובים ברחבי הארץ, מבחינת ‘כי ממגדל העמק תצא תורה’. אני מאחל הרבה הצלחה לתלמידים ומאמין שפרויקט זה תורם וימשיך לתרום רבות להישגים הלימודיים בבתי הספר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter