באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: הכוח הנשי לקירוב לבבות

מגדל העמק: הכוח הנשי לקירוב לבבות

סדרת מפגשים בין נשים ממגדל העמק לשכנותיהן ביפיע הביאו לנסיעת הקבוצה המשותפת לרומא. מנהלת מתנ”ס יפיע: “אנו בטוחות שהמסע יקרב בין הנשים ויעמיק את החברות”.

קבוצה משותפת של נשים ממגדל העמק ומיפיע תטוס בקרוב לרומא ישתתפו בפעילות קהילתית במתנ”ס המקומי ויתארחו בשגרירות המקומית. מדובר בקבוצה הפועלת מזה זמן מה כשהנשים נפגשות במסגרת המתנ”סים של שני היישובים. מטרת המפגשים של הקבוצה היא לאפשר מפגש חברתי תרבותי עם האחר, להביא לשינוי תפיסות תרבותיות וחברתיות קיימות ולהכשיר את הקרקע לשיתופי פעולה עתידיים בין שכנים. במפגשים המתקיימים מזה מספר חודשים עוסקות נשים מיפיע וממגדל העמק, בניהולן של מנהלות המתנ”סים מירב סלע ועימאן חטיב, בנושאים הקשורים למגדר, להעצמה נשית, רב תרבותיות, בריאות ופעילות קהילתית.

מתנ"ס
נשות מגדל העמק ויפיע. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

השותפים להובלת התכנית הם עיריית מגדל העמק, מועצת יפיע, החברה למתנ”סים ועמותת “אפשר אחרת”. “אנו נפגשות מחודש אפריל אחת לשבועיים, התפתחו חברויות אמיצות בין המשתתפות ותחושת קירבה וערבות הדדית. רוב הנשים עברו תהליך של שינוי עמדות והתגברו על דעות קדומות מושרשות בשני היישובים”, מספרת מנהלת מתנ”ס מגדל העמק, מירב סלע ומוסיפה: “עברנו חוויות מרגשות בחגיגת חגים משותפים כמו סוכות וחג המולד”.

חברות הקבוצה יצאו יחדיו לפעילויות בריאות וספורט, להצגת תיאטרון ולסדנת פיסול. במפגש שעסק בחזון הקבוצה, הרגישו הנשים כי הן רוצות להרחיב את המעגלים, לשתף נשים נוספות, קרובי משפחה, את ראשי הערים וקבוצות נוספות בקהילה “הגענו לשלב בו אנו רוצות לעסוק בעשיה קהילתית משמעותית לטובת חיזוק הקשר בין יפיע ומגדל העמק”, אומרת סלע ומוסיפה: “בראשית חודש מרץ ניסע למסע של שבוע ברומא וזאת בעקבות הזמנה של הגב’ זינאב ברהו-גרגוריו נשיאת ארגון הנשים של האו”ם”.

מנהלת מתנ”ס יפיע, עימאן חטיב: “אנו בטוחות שהמסע יקרב בין הנשים ויעמיק את החברות. אימרה ערבית אומרת: האם אתה מכיר את האיש? אם לא יצאת למסע איתו- הרי אינך מכירו!”.

 ראש העיר, אלי ברדה נפגש עם נשות מגדל העמק, העניק להן מלגה והדגיש כי: “במגדל העמק פועלות מגוון תכניות לקידום הדו קיום כדוגמת תכנית “אפשר אחרת” הפועלת במוסדות החינוך, תכנית “אינטר מילאנו” המחברת את ילדי קבוצות הכדורגל ממגדל עמק ומיפיע למחנה אימונים משותף בניהול קבוצת העל האיטלקית, “אינטר מילאנו” ונאמני היער הקהילתי בפרויקט טיילת השלום והאחווה ב”יער בלפור”. כל הפעילויות מתחברות לערך השנתי של משרד החינוך “האחר הוא אני” ולחינוך לערכים של כבוד האדם, שוויון זכויות וקבלת האחר והשונה באשר הוא”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter