באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: החרדים מורידים את אחוזי הגיוס

מגדל העמק: החרדים מורידים את אחוזי הגיוס

בני מגדל העמק מראים מוטיבציה גבוהה כשלמעלה מ-40% מהמתגייסים מגיעים לתפקידי לחימה או תומכי לחימה. דובר העירייה “מכיוון שהחרדים אינם מתגייסים, אחוזי הגיוס של העיר יורדים”

השבוע פרסם אגף כח אדם בצה”ל את נתוני הגיוס לפי ערים ובני מגדל העמק עלו שלושה מקומות מהמקום ה-55 בשנה שעברה למקום ה-52. על פי נתוני אכ”א היו במגדל העמק בשנה שעברה 240 נערים בגיל הגיוס כאשר 72.5% אכן התגייסו. מתוכם 40.1% התגייסו לתפקידי לחימה או תומכי לחימה ו- 3% יצאו לקצונה.

גיוס לצה"ל
אורט רוגוזין במגדל העמק, לבוגרים יש מוטיבציה. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

בקרב הבנות בעיר המצב פחות טוב בעיקר מפני שחלק ניכר מהבנות המסורתיות בוחרות שלא להתגייס לצבא. בנות מגדל העמק ירדו השנה 14 מקומות אל המקום ה- 51 הארצי עם 54.9% גיוס בלבד כששיעור המתגייסות לתפקידי לחימה ותומכי לחימה הינו 2.1%. הנתון החיובי הוא שבקרב הבנות קיים מיצוי קצונה של 80.3%, נתון המראה כי הבנות שכן מתגייסות הן איכותיות במיוחד.

מדוברות עיריית מגדל העמק נמסר בתגובה ” נתוני הגיוס במגדל העמק והמוטיבציה לשירות הם מהגבוהים ברמה הארצית כחלק מהמטרה לעודד את הנוער לשירות משמעותי בצה”ל שכולל בין היתר תכניות ופרויקטים רבים המופעלים במסגרות הפורמאליות והבלתי פורמאליות.

מהנתונים שנמסרו על ידי צה”ל חלה עלייה של שלושה מקומות בגיוס לצה”ל בקרב גברים במגדל העמק כאשר שיעור גיוס גברים עומד על 72.5%, שיעור גיוס נשים עומד על 54.90%. כמו כן אסור לשכוח שנתונים אלה משכוללים ביחד עם אוכלוסייה גדולה של חרדים תושבי מגדל העמק שאינם מתגייסים לצה”ל ומעורבותם בשכלול מורידה את הנתונים.

הרשות משקיעה באמצעות מערכת החינוך משאבים רבים כחלק מחזון ראש העיר אלי ברדה לפיו מערכת החינוך תצמיח בוגר איכותי שישרת שירות משמעותי בצה”ל, יוכל להתקבל לכל פקולטה שירצה, ישתלב בתעשיית ההייטק בעיר וישוב להשתקע בה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter