באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: ההורים יבחרו את בית הספר

מגדל העמק: ההורים יבחרו את בית הספר

מגדל העמק תשתתף בניסוי “אזורי בחירה מבוקרת-מרחבי חינוך” במסגרתו יוכלו הורי התלמידים לבחור את בית הספר שירצו שילדיהם ילמדו בו תוך פיקוח מינהל החינוך ומשרד החינוך.

במסגרת התכנית האסטרטגית שמוביל צוות ההיגוי היישובי בחינוך, תשתתף מגדל העמק בפיילוט של משרד החינוך אשר יאפשר להורים לבחור את בית הספר בו ילמדו ילדיהם תוך פיקוח של מינהל החינוך. התוכנית מהווה המשך לתנופת העשייה החינוכית ביישוב. מדובר למעשה בפתיחת אזורי הרישום בעיר כך שמעתה לא יחויבו ההורים לשלוח את ילדיהם דווקא אל בית הספר הקרוב ביותר.

אזורי רישום
בית הספר, יערת העמק. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

במסגרת גיבוש התכנית עלה מודל המעניק ייחודיות לכל בית ספר ביישוב, כך שכל בית ספר יוכל לבחור מאפיין לפעילות חינוכית ולהעשרה כדוגמת בית ספר לאומנויות, מדעים, ספורט ועוד. למודל מתחבר הניסוי הארצי “אזורי בחירה מבוקרת-מרחבי חינוך” במסגרתו תתקיים בחינת אפשרויות של בחירת אזורי רישום שמאפשרת להורי התלמידים לבחור את בית הספר שירצו שילדיהם ילמדו בו בפיקוח ובבקרה של מינהל החינוך ומשרד החינוך.

ראש מינהל החינוך, אתי שושני שפרלינג “התכנית האסטרטגית במגדל העמק נועדה לקדם מהלך תלת שנתי שיהפוך את מערכת החינוך מגן הילדים ועד י”ב למודל ארצי של מערכת חינוך חדשנית, הנענית לאתגרי המאה ה- 21 ולמתג את היישוב כמעמיד במרכז עשייתו את חינוך הילדים ואת קידום בוגרי המערכת לשירות צבאי משמעותי ולמסלול אקדמי”. סיפרה שושני שפרלינג והוסיפה: “מגדל העמק נבחרה להוביל את הניסוי והיא אחת מבין כמה רשויות בודדות בארץ שתשתתף בו תוך התאמתו לשינויים הדמוגרפיים, ליעדים האסטרטגיים ולהיערכות מערכת החינוך לעתיד. אנו נמצאים בתחילתו של תהליך היישום תוך התאמה לצרכים המקומיים הייחודיים של העיר ותוך כדי שיתוף התובנות והמסקנות שאליהם הגענו במסגרת התכנית האסטרטגית שגיבשנו. הניסוי הארצי כבר פועל בבית הספר ‘יגאל אלון’ והחל השנה בבית הספר ‘גיורא יוספטל’ בחטיבה הצעירה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter