באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: גלאם חוייב ב-34 אלף ₪

מגדל העמק: גלאם חוייב ב-34 אלף ₪

בפסק דין של כבוד השופטת שאדן נאשף-אבו אחמד נקבע כי גלאם ישלם סכום של 34,362 ₪ לשמעון גראי בגין התרשלות ביטוחית אשר חוייב באשם תורם בסך 18,502 ₪ . בית המשפט ” לעניות דעתי הנתבעים לא התנהלו בנסיבות העניין כסוכן ביטוח סביר”

חבר המועצה והמועמד לראשות העיר, עמוס גלאם חויב לאחרונה בתשלום של למעלה מ- 34 אלף ₪ בגין רשלנות ביטוחית לשמעון גראי ,גם הוא תושב העיר. על פי פסק הדין נהג גראי לרכוש פוליסת ביטוח לרכבו מגלאם אשר היה גם חברו הקרוב ואף ביצע באמצעותו ‘הרחבות’ לפוליסת הביטוח של רכבו כך שתכסה את האחריות בגין  ‘אירוע ביטוחי’ במידה ויתרחש בעת נהיגת הרכב על ידי בנו בגין תקופות בהן שהו גראי ורעייתו בחו”ל. על פי ההסדר בין גלאם לגראי, עם חזרתו של גראי מחו”ל היתה ההרחבה לפוליסה מבוטלת רטרואקטיבית. ההסדר עבד מצוין עד שבינואר 2010 ביצע הבן תאונה.

עמוס גלאם
עיריית מגדל העמק

גראי טען כי לאור יחסי האימון והחברות ששררו בינו לבין גלאם ואחיו, ראובן מלול הוא נהג לרכוש את פוליסות  הביטוח מאת סוכנות הביטוח בע”פ ללא שנדרש לחתום על מסמך כלשהוא. ומכיוון שלא ידע כמה זמן תארך כל נסיעה לחו”ל טען גראי לקיומו של נוהג לפיו פעלו הצדדים לביטול ההרחבות שבוצעו במהלך תקופות שהייתו של התובע בחו”ל. כאשר ראובן נהג לשאול אותו אם הוא מעוניין בהמשך ההרחבה של הכיסוי הביטוחי או בביטולו. אלא שלאחר שחזר בפעם האחרונה מחו”ל הוא לא שוחח לטענתו עם ראובן  על ביטול הפוליסה, משכך סמך על כך שקיימת הרחבה והתיר לבנו יואל לנהוג ברכב. רק לאחר התאונה גילה גראי כי ההרחבה לא היתה בתוקף

כבוד השופטת שאדן נאשף-אבו אחמד ” סבורה אני כי דפוס התנהלותו של סוכן הביטוח או הפועלים מטעמו אל מול התובע בכל הקשור להקמת הפוליסה “הזמנית” היה בנסיבות העניין בלתי ראוי ואין  בידי לקבלו. סוכן ביטוח המקבל על עצמו עריכת ביטוח “זמני” ללקוח לתקופה קצובה מראש ופועל בהמשך לביטולה של פוליסה “זמנית” זו מבלי שטורח לתעד זאת ברישום פנימי אינו מהווה טיפול ראוי כלפי הלקוח. התנהלות זו עשויה לעורר שלל בעיות וביניהן זו שמתעוררת במסגרת התיק דנן שעה שהביטול מבוצע מבלי ליידע את הלקוח בטרם ביצועו. לעניות דעתי הנתבעים לא התנהלו בנסיבות העניין כסוכן ביטוח סביר”.

עמוס גלאם “זה קשור למשרד ולא לפוליטיקה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter