באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: גינה להם חביבה

מגדל העמק: גינה להם חביבה

וויכוחים ומחלוקות בקרב דיירי רחוב שומרון, בניין מספר 3, הובילו להזנחה בבניין ובסביבתו. צוות מדור קהילה באגף לשירותים חברתיים לקח את העניין לידיים, חיבר את הדיירים סביב הקמת גינה קהילתית והביא את התושבים לחיים בהרמוניה ובכיף.

לפני כשנתיים קיבל צוות מדור קהילה באגף לשירותים חברתיים, משימה לקחת את רחוב שומרון במגדל העמק כפרויקט. מדובר באחד הרחובות הכי קשים בעיר מבחינה סוציו-אקונומית. העובדות השכונתיות זהבה ממו, אתי רייבי ועו”ס שרון קסוס בהובלתה של מנהלת המדור אהובה ג’ובני-חגי החלו למפות את הרחוב, לבחון את צרכי התושבים ולהתחיל בפרויקט הגינה הקהילתית שלימים שינה את חיי התושבים. מדובר בפרויקט הגינה הקהילתית אשר מעצים תושבים דרך טיפול וטיפוח הגינה המשותפת. היתרון של הפרויקט הוא כפול, מצד אחד הוא משפר את הנראות של סביבת המבנה ומהצד השני הוא יוצר שיתופי פעולה בין התושבים.

האגף לשירותים חברתיים
דיירי שומרון 3 בגינה הקהילתית. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

העובדת השכונתית, זהבה ממו “בבניין 3 ברחוב היו וויכוחים וסכסוכים בין הדיירים וחוסר ההסכמה ביניהם הובילה לבלגן שהתבטא בחוסר סדר וניקיון, חוסר בוועד בית והזנחה. התחלנו בחיבור בין הדיירים לבין אגף חזות העיר שהגיע וגזם להם את העצים, לאגף הביטחון שסידר את המקלט של הבניין שהיה גם הוא מוזנח ול”אגודה לתרבות הדיור”. קיימנו אסיפות דיירים והקשבנו לצרכיהם והשיא היה בהקמת הגינה הקהילתית של הבניין. הבאנו גננת קהילתית שנפגשה עם הדיירים במשך 10 מפגשים וביחד החלו לסדר את הגינה המשותפת שלהם, לנקות, להוסיף צמחים ואט אט הגינה הפכה מלבלבת ומקום מפגש ושיח של הדיירים שהוביל ליחסים מלבלבים”.

דיירי שומרון 3 כתבו לראש העיר ולצוות מדור קהילה באגף לשירותים חברתיים מכתב מרגש “ברצוננו להביע תודה לראש העיר אלי ברדה, למדור קהילה ולאהובה, זהבה, שרון ואבישג על העזרה בטיפוח השכונה. אנו מודים על כל ההשקעה והטרחה בעבודתכם למעננו, על ההתחשבות בצרכי הציבור, על היחס החם והלבבי, על הרגישות כלפי הזולת וההיענות לכל בקשה בשמחה ובמאור פנים. אנו מעריכים זאת מאוד”.

ראש העיר, אלי ברדה “אנו גאים מאוד לראות את התהליך היפה שעברו התושבים תוך שיתוף פעולה פורה עם גורמי הרשות. בתהליך הם לקחו אחריות על סביבתם ואיכות חייהם. מדהים לראות כיצד החצר הפכה לפנינה. אין לי ספק כי התושבים ישמרו על מה שהם תכננו וביצעו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter