באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: גיבור מקומי

מגדל העמק: גיבור מקומי

בזמן שעמד על הרציף בתחנה המרכזית בעפולה והמתין לאוטובוס, זיהה סג”ם יצחק מימון ממגדל העמק אירוע חריג וצעקות. חושיו החדים והמיומנויות שרכש כקצין בחטיבת “כפיר” בה הוא משרת, סייעו לו להשתלט ולנטרל את המחבל שדקר למוות את החייל עדן אטיאס ז”ל ולהציל חיילת מתקיפה.  

סג”ם יצחק אטיאס ממגדל העמק היה זה שהשתלט על המחבל שדקר למוות את החייל עדן אטיאס ז”ל תוך שהוא מציל חיילת נוספת מתקיפה של המחבל. סג”ם מימון הבחין בהתרחשות באוטובוס בו שהה אטיאס ז”ל. הוא הבין מיד את המתרחש, דרך את נשקו והורה למחבל לעצור. המחבל זרק את הסכין בה ביצע את הרצח בבהלה וקפא מייד. לאחר שהשתלט עליו והסיר את האיום המיידי, העביר מימון את המחבל לידי כוחות הביטחון שהגיעו לשטח.

עדן אטיאס
סג”ם יצחק מימון. צילום: אלבום פרטי

מימון משרת כקצין בחטיבת “כפיר” מזה 3 שנים. הוא הבן הבכור מתוך 5 ילדים. אביו, חבר מועצת העיר לשעבר, יעקב מימון מספר: “יצחק הוא מנהיג. תמיד דואג להיות בראש ולהוביל, להעניק לסביבתו על אף היותו צעיר בן 23. הוא היה פעיל חברתי ב”בני עקיבא” ולפני כ-5 שנים התחיל את המסלול והגיע לישיבת הסדר. תמיד דואג להנחיל לחייליו את הערכים בהם הוא דוגל וינק מהבית, אהבת הזולת, ציונות, אהבת המולדת וכמו כן המשיך להיות במסלול לוחם בחטיבת “כפיר” כאשר לאורך כל הדרך הצטיין בכל קורס בו השתתף ולבסוף המשיך למסלול קצונה”. האב הגאה היה בעצמו איש קבע במשך 25 שנים במגוון תפקידים במערך התובלה בצה”ל והשתחרר בדרגת סא”ל.

“אני חושב שהמעשה שעשה הוא אמיץ מאוד והוא פעל תוך שיקול דעת נכון לאור העובדה שהייתה נוכחת חיילת באוטובוס ואם היה פותח באש הוא יכל לסכן גם אותה”, אמר אביו של יצחק והוסיף: “יצחק מקפיד לחזור על המסר שלמד בחטיבה כיצד לפעול ולחדד את החושים ושעכשיו גם יוכל להעניק מניסיונו לחייליו כיצד לפעול במקרה שכזה”.

מפקד חטיבת “כפיר”, אלוף משנה אשר בן לולו, העניק השבוע תעודת הוקרה למימון ואמר: “הוא דבק בערכים שלמד כלוחם בחטיבת “כפיר”, בעל באומץ לב וחתר למגע”.

ראש העיר אלי ברדה, בעצמו סא”ל במילואים, הביע גאווה גדולה בצעיר בן מגדל העמק: “יצחק הוא אדם ערכי וקצין למופת. אנו גאים בו מאוד על ערנותו, על החתירה למגע, על נטרול מחבל והצלת חיי אדם נוספים. התפקוד שלו ראוי לשבח ויכול לשמש דוגמא לכל חייל ואזרח במדינת ישראל ולכן יקבל תעודת הוקרה ומלגה באירוע ערב יום העצמאות באמפיתיאטרון”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter