באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: ברדה הזדעזע מתמונת הקשישה

מגדל העמק: ברדה הזדעזע מתמונת הקשישה

השבוע הופצה ברשתות החברתיות תמונה של קשישה ניצולת שואה כבת 80 ממגדל העמק כאשר היא כפותה באזיקים ובוכה ומובלת לאשפוז בכפייה. תושבי העיר מגדל העמק והעומד בראשה אלי ברדה סוערים וזועמים על המקרה. ברדה: “תמונה של אישה קשישה ניצולת שואה באזיקים קורעת את הלב ואינה מקובלת”.

ביום שלישי בערב הופצה ברשתות החברתיות תמונתה של קשישה תושבת מגדל העמק, כאשר ידיה באזיקים והיא ממררת בבכי בזמן שהיא נלקחת מביתה בכפייה בצו הפסיכיאטר המחוזי. מדובר בקשישה ערירית ניצולת שואה שלדברי שכניה ומכריה “אינה יכולה לפגוע בזבוב”. אמפתיה ורצון טוב לסייע בכל האמצעים האפשריים הובילו את שכניה של הקשישה ועימם תושבי מגדל העמק להפיץ את התמונה ברשתות החברתיות ולמחות על היחס המשפיל שספגה.

הפסיכיאטר המחוזי
אלי ברדה, הזדעזע מהתמונה. צילום: לוי אגרונוב.

המקרה שהגיע גם לידיעת ראש העיר אלי ברדה טופל במהירות, ראש העיר הגיב בזעם רב: “תמונה של אישה קשישה ניצולת שואה באזיקים קורעת את הלב ואינה מקובלת. אנו רוצים שהיא תחזור לביתה”. כמו כן פנה ברדה למפקד תחנת משטרת מגדל העמק והנחה את מנהל אגף הרווחה מומי בן סימון לוודא כי הגברת נמצאת בבית חולים בידיים טובות, בבדיקות ותחת השגחה רפואית. כמו כן גורמים ברשות דיברו עם בית החולים ועם נהג האמבולנס ודרשו בשלומה. בנוסף הנחה ברדה להגיש תלונה במשטרה בכדי לחקור מי ובאיזו סמכות וצורך הניח אזיקים על ידי הקשישה.

מאגף הרווחה נמסר כי הגברת מוכרת ומטופלת על ידי אגף, נערך אצלה ביקור בית וניסו לסייע לה כולל מול “עמיגור” ובנושאים נוספים שלא ניתן לפרטם מטעמי צנעת הפרט. מבירור המקרה עולה כי הרופאה המטפלת של הגברת פנתה לפסיכיאטר המחוזי שהוציא צו לבדיקה בכפייה בשל כוונות אובדניות לכאורה מבלי ליידע את גורמי הרווחה בעירייה. השוטרים שהוזעקו למקום הופתעו למצוא אותה כבולה באזיקים על ידי נציגי הפסיכיאטר המחוזי.

מ”מ ראש העיר סרגי אוקלנדר ומנהלת אגף הקליטה פאני טבלוביץ אף ביקרו את הקשישה. אוקלנדר: “היום ביקרתי יחד עם פאני טבלוביץ מנהלת אגף הקליטה אתהקשישה בבית החולים “שער מנשה” ואני רוצה לעדכן את כל הדואגים לשלומה. היא מרגישה טוב, רגועה וצלולה בדעתה. התברר כי מפאת חוסר תקשורת וחוסר ידע בשפה נקלעה למצב מצמרר זה. שוחחתי עם הרופא הפסיכיאטר של המחלקה ונמסר על ידו שהיא תישאר במעקב לתקופה לא ממושכת. אני רוצה לציין שאילו הרשות המקומית הייתה מודעת לצו אבחון בכפיה שהוצא על יד רופא פסיכיאטר מחוזי, המקרה היה נמנע. הגורמים הרלוונטיים של הרשות מראש העיר ומטה מעודכנים בנושא.

ראש העיר, אלי ברדה: “תמונת האישה נגעה בלבבות אלפים. אני מאוד הערכתי והתרגשתי עמוקות מכל התושבים שביטאו בשיח מכבד את האמפתיה, הדאגה והרצון לעזור לה. אנו מאחלים לקשישה בריאות טובה ואריכות ימים. הרשות, באמצעות אגף הרווחה ואגף הקליטה תמשיך לעקוב אחר המקרה ולסייע ככל הנדרש”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter