באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: בית ליוצאי אתיופיה

מגדל העמק: בית ליוצאי אתיופיה

בית מורשת יהדות אתיופיה יבנה במגדל העמק לאחר שהעירייה הקציבה לשם כך מליון ₪ ובנוסף הקצתה גם שטח. מהנדס העיר: ” מדובר בהליך ממושך של כ-5 שנים שמתחיל לקרום עור וגידים”

בית מורשת יהדות אתיופיה יבנה במגדל העמק, כך נודע השבוע לכתב YCOM. בנייתו של המבנה אושרה בועדה המקומית לתכנון ובניה ועיריית מגדל העמק אף הקציבה לנושא מליון ₪ אשר אמורים להספיק לתכנון המבנה ותחילת העבודות עתה נותר להשיג תקציב לצורך שלבי הבניה הנוספים.

יהדות אתיופיה
מהנדס העיר, רונן פלג (משמאל).

במגדל העמק מקווים כי בית מורשת יהדות אתיופיה יהפוך למוקד תיירותי אשר יקדם את העיר וזאת על פי מודל בית מורשת יהדות בבל אשר נמצא באור יהודה וקידם רבות את העיר שסבלה מדימוי רע. המבנה עצמו יוקם ברחוב ניצנים, סמוך לבית הכנסת הנמצא בצידו הצפוני של הכביש. בסמוך לבית הכנסת אמור היה להבנות “בית הרב” שלימים הוחלט שיהפוך למרכז המורשת שישלים את המרקם העירוני שמורכב ממבני ציבור לאורך כל המתחם שיעמוד על שטח של  1.26 דונם.

במגדל העמק מתגוררים אלפי יוצאי אתיופיה המתרכזים בעיקר בשכונות הישנות ובעירייה משתדלים לעזור להם ככל שניתן. בית המורשת אמור גם להוות עבורם מרכז תרבותי ולאפשר להם לשדרג את חיי הקהילה.

מהנדס העיר, רונן פלג: “בני העדה האתיופית פנו בבקשה לבניית מרכז מורשת לשימור ההיסטוריה של העדה. ראש העיר אלי ברדה נענה לבקשתם ומועצת העיר אישרה הקצאת קרקע למרכז המורשת. מדובר בהליך ממושך של כ-5 שנים שמתחיל לקרום עור וגידים. מגדל העמק היא עיר קהילתית ורב תרבותית המתקיימת על בסיס שוויון וחיים משותפים.  להתחלת תהליך בניית המרכז תקצה עיריית מגדל העמק כ-מיליון ₪ והמרכז יבנה באופן מודולארי בהתאם לקצב גיוס הכספים והתרומות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter