באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: באים בגלל שנת השירות ונשארים בגלל העיר

מגדל העמק: באים בגלל שנת השירות ונשארים בגלל העיר

לאחרונה הגיעו 18 בנות מכל הארץ לשנת שירות לאומי וישובצו במגוון תחומים ותפקידים במגדל העמק. מנהלת השירות הלאומי בעיר “בנות שמגיעות לכאן רוצות לחזור ולגור כאן”.

18 בנות מכל רחבי הארץ הגיעו למגדל העמק לשירות במסגרת שירות לאומי וישבצו במגוון תחומים ותפקידים בעיר כמו בבתי הספר, גני ילדים, במועדוניות חינוך מיוחד, הוסטל מרכז יום לקשיש, מרכז שיקום גרבסקי, אגף הרווחה, קופות החולים, ביטוח לאומי, ניצן ועוד. יחד איתן יש 5 בנות שירות נוספות תושבות מגדל העמק.

שנת שירות
כנס פתיחת שנת השירות הלאומי. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

מנהלת השירות הלאומי, צביה יונגרייס  “לפני כ-33 שנה התחלתי לנהל את נושא בנות השירות הלאומי במגדל העמק. הבנות מדהימות, הן תורמות מכל הלב. בזמן שהותן בעיר, שנה- שנתיים, גרות הבנות ב”קומונה” בעיר והן התחברו מאוד לגרעין הציוני שיש לנו. בחול המועד סוכות הקימו הבנות סוכה גדולה ברחבת מתחם הקניות בעיר וערכו בה הצגות ופעילויות לילדים בזמן שהוריהם נמצאים בקניות כמו כן בקרוב תהיה פעילות גדולה של תנועת הנוער “בני עקיבא” ובנות השירות יסייעו לקומונרית של התנועה”.

יונגרייס סיפרה גם על בת שירות לאומי בשם יעל קרוגליאק שהגיעה לעיר לפני כ-8 שנים וכשהתחתנה חזרה עם כל משפחתה לגור במגדל העמק והיום היא המנחה של הגרעין. ה יונגרייס: “ישנן בנות שירות נוספות שמתכוונות לחזור ולגור בעיר וזה מאוד מרגש אותנו ומעיד על החום והטוב שיש בעיר. הפרויקט הזה נותן לי כוח להמשיך ומחזק אותי מאוד, זו שליחות חשובה והבנות נותנות לי חיות. אני מודה לרשות ולעומד בראשה על הסיוע שהם מעניקים בכל שנה לבנות השירות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter