באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: אני רובוט

מגדל העמק: אני רובוט

מהנדסי ““KLA-Tencor ותלמידי “אורט רוגוזין” במגדל העמק בנו רובוט לתחרות הרובוטים של הטכניון. במסגרת הפרויקט יבחנו התלמידים גם בבחינת התיאוריה. דירקטורית המפעל: “הדור הבא של המהנדסים שלנו צומח כעת במגדל העמק”. 

 מגדל העמק: תלמידי אורט רוגוזין בנו רובוט שישתתף בתחרות Robotraffic של הטכניון. במסגרת הפרויקט שמטרתו השניה היא ללמד זהירות בדרכים, יעברו התלמידים מבחן תיאוריה וזאת כהכנה ללימודי הנהיגה. את הרובוט בונים התלמידים בעזרת מהנדסי חברת KLA-Tencor” “, ספקית פתרונות מתקדמים למדידה ובקרה של תהליכי יצור שבבים שמפעליה ממוקמים במגדל העמק.

החברה הינה אחת החברות הממוקמות בעיר אשר לקחו על עצמן לתמוך ולקדם פרויקטים משותפים עם תלמידי תיכון אורט רוגוזין במגדל-העמק. כשבימים אלה מלווים מהנדסי החברה יחד עם המורים נפתלי בן חיים וגולן אשר את התלמידים בתחרות Robotraffic , פרויקט של הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון והמרכז לרובוטיקה. בפרויקט המשתתפים מתחרים באמצעות רובוטים דמויי רכב, הנדרשים להגיב לתמרורים, רמזורים, רכבים ואובייקטים אחרים המשולבים בכביש תוך כדי נסיעה. במסגרת התחרות שמטרתה להעביר מסר של זהירות בדרכים מגיל צעיר, ידרשו המשתתפים גם לעבור מבחן תיאוריה ויציגו את הפרוייקט שעשו, תוך הדגשת הידע שצברו לקראת התחרות והרעיונות המקוריים ששימשו אותם בתהליך הבנייה.

אורט רוגוזין
התלמידים יחד עם מהנדסי החברה. צילום: דוברות מגדל העמק

ב- KLA-Tencor מציינים כי בנוסף לתמיכה המקצועית הם מסייעים כלכלית לפרויקט: “שיתוף הפעולה עם “אורט רוגוזין”, מניב לנו פירות, אותם ניתן לראות בתחרות כמו גם במסגרות אחרות, בהן תלמידי ובוגרי המגמה מפגינים ידע ומקצועיות ברמה גבוהה” סיפרה גלית גינזבורג, דירקטור משאבי אנוש של החברה והוסיפה: “החברה שלנו חרטה על דיגלה את קידום החינוך הטכנולוגי באיזור מגדל-העמק מתוך מחוייבות עמוקה לפיתוח העיר. אנו מקווים שהדור הבא של המהנדסים שלנו צומח כעת במסדרונות אורט רוגוזין”.

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה: “החזון שתעשיית היי-טק תרומת לקהילה ולמערכת החינוך שלה שעתידה להצמיח בוגרים איכותיים, לרכוש השכלה גבוהה, להשתלב בתעשייה ולהשתקע בעיר, רוקם עור וגידים ומתגשם לנגד עינינו”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter