באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: אוטובוסים מספרים

מגדל העמק: אוטובוסים מספרים

במסגרת יום המעשה הקבוצתי של ‘קבוצת מנדל’ עלו תושבי העיר ותיירים למספר קווי אוטובוסים בעיר ושמעו סיפורים על הרקע וההיסטוריה של מגדל העמק. ברדה: “תושבים ותיקים כמו חדשים מופתעים לגלות גילויים היסטוריים או פינות חמד חדשות”

חברי ‘קבוצת מנדל’ הפועלת למען מגדל העמק בשנים האחרונות, החליטו לקיים בעיר את יום המעשה הקבוצתי כדי להיפגש עם תושבי העיר ולספק להם מבט ייחודי על נופיה ואתריה של העיר. במסגרת היום ערכו חברי הקבוצה את פעילות ‘אוטובוסים מספרים’. במהלך היום, עלו על האוטובוסים נוסעים קבועים וקבוצות שונות המורכבות מתלמידים ותיירים ששמעו סיפורים וחוויות וסיפרו על החוויה המהנה ועל הגאווה להיות תושבי העיר. העולים לאוטובוס התכבדו בשוקולד וקיבלו עלון ובו מפת המסלול והסברים. כמו כן נהנו המשתתפים מהדרכתם של המתנדבים המספרים: טוביה גפן, צבי בר גיורא, אילן מטלון וגולדי חנניה שמעו מפיהם סיפורים וזכו להכיר את מגדל העמק על כל גווניה דרך מקומות שונים ואוכלוסיות שונות.

קרן מנדל
מעניין באוטובוסים. צילום: קרן בנימיני.

מגדל העמק נבחרה להיות אחד היישובים הראשונים בצפון, שבהם נפתחת תכנית “קרן מנדל” לפיתוח מנהיגות חברתית-חינוכית, בין היתר, בשל ההון האנושי האיכותי שבה, נכונות ומחויבות המנהיגות המקומית לתהליכי שיפור והערכת פוטנציאל ההצלחה.

צביה דהאן חברה בקבוצת מנדל ומנהלת קבוצת התיירות בעמק ובהר סיכמה: “הקונספט בו תושבי העיר המזדמנים עולים על אוטובוסים מקומיים ומקבלים הדרכה על המקום בו הם חיים הוא חדשני וייחודי למגדל העמק. הרעיון היה להתאהב במגדל העמק מחדש ולהציג אותה במבט אחר לתושבים ולתיירים. אני שמחה מאוד על שיתוף הפעולה ומקווה להמשך פעילות רחבה בנושא התיירות במגדל העמק”.

ראש העיר אלי ברדה: “תושבים ותיקים כמו חדשים מופתעים לגלות גילויים היסטוריים או פינות חמד חדשות כמו שביל הרקפות המדהים שנמצא בסמוך לפארק רבין, הפארק הארכיאולוגי מהתקופה הרומית סמוך לחטיבת הביניים יערת העמק וכמובן הסיפורים האנושיים של מקימי העיר , גלי העליה מהתקופות הקשות ועד תנופת הפיתוח בעיר”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter