באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מבקר המדינה בביקור ביקנעם

מבקר המדינה בביקור ביקנעם

“היה ביקור מרגש ומאוד מוצלח. הביקור באורט אלון הרשים אותנו במיוחד. העובדה שראש העיר מכהן 28 שנים אומרת משהו. אדם שנותן את כל כוחו ומרצו לעיר נשאר הרבה שנים. “

מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא הגיע בליווי צוות משרדו הבכיר לביקור וסיור ביקנעם. ראש העיר, סימון אלפסי פתח את הביקור ואמר למבקר המדינה שהוא וצוותו עושים את העבודה הקשה והחשובה ביותר. רה”ע אמר שיקנעם מהווה מודל ליישובים רבים, והוסיף שהיישוב עבר בעבר משבר גדול, ונבנה מחדש על בסיס השקעות רבות במערכת החינוך, יצירת מקורות תעסוקה, הענקת איכות חיים גבוהה, והקפדה על בנייה איכותית.

בתום ישיבת העבודה בעירייה התקיים ביקור בתיכון ‘אורט אלון’ והמבקר וצוותו קיבלו סקירה על בית הספר מהמנהלת הפדגוגית כוכי מרקוביץ’ שציינה שבבית הספר כל תלמיד הוא המרכז והוא עולם ומלואו, והוסיפה שבבית הספר יש מגוון רחב של תכניות על מנת שכל תלמיד יוכל להצליח וללמוד את מה שהכי מתאים לו. מרקוביץ’ אמרה שבבית הספר שמים דגש על התנדבות לקהילה וציינה שכל התלמידים ללא יוצא מן הכלל מתנדבים. מרקוביץ’  הדגישה שבבית הספר מכוונים הכי גבוה שאפשר והתוצאות מוכיחות שאנו מצליחים. מרקוביץ’ אמרה שהחינוך ביקנעם מוביל בזכות התמיכות של ראש העיר והעירייה.

לאחר מכן הציגו נציגי התלמידים את התכניות השונות בהן הם משתתפים ואמרו בין היתר שבית הספר נותן מקום למצוינות, שהתחושה פה היא מדהימה,  ושיש להם 100% תחושה של שייכות וגאווה, ושהם גאים להיות בעיר שמציבה את החינוך בראש סדר העדיפויות שלה. בתום הביקור בתיכון נערך סיור בשכונת שער הגיא ובפארק התעשייה מבוא כרמל.

לאחר מכן ביקרו כולם במנהרות של כביש 6 וקיבלו מידע על הפרויקט. משם המשיכו כולם לביקור בחברת ‘מלאנוקס’ ושמעו ממנהל השיווק  על פעילות החברה.

בסיום הסיור נערכה ישיבת סיכום. צוות משרדו של המבקר התלהב מאוד מהיישוב ומהביקור, וחברות וחברי הצוות אמרו שהביקור התנהל בצורה מצוינת, ומי שיודע לנהל עיר יודע לנהל ביקור.

מנהלת החטיבה לשלטון מקומי, מירי רזין אמרה שיקנעם היא דוגמא לכך שיש חזון ויכולת ניהול לאן אפשר להגיע. מנהל אגף בכיר במשרד המבקר, טוביה בירן,  אמר שהוא מכיר מצוין רשויות בסדר גודל של יקנעם, והלוואי וכולם היו  מתנהלים כמו יקנעם. סגנית מנהלת אגף בנציבות תלונות הציבור תלונות הציבור,  עו”ד ליאת שכטר אמרה שעל יקנעם אין כמעט בכלל תלונות, ומה שיש  מטופל ע”י הרשות. משתתפים אחרים אמרו שראינו שגשוג של עיר, ושרואים את החינוך והשכונות החדשות מבינים עד כמה המקום אטרקטיבי, והוסיפו שהלוואי ויקנעם הייתה קרובה למקום מגוריהם וגם אצלם היו בתי ספר כמו פה.

ממלא מקום רה”ע, אורי שמואל אמר שביקורת היא דבר חיובי ויש עדנה לראות יישוב כמו יקנעם שדואגים בו לכולם. סגן רה”ע, רומן פרס אמר שביקנעם יש מנהיגות, חזון ויציבות שלטונית והתוצאות בהתאם. סגן רה”ע, דני סירי אמר שביקנעם יש אינטגרציה בין כל העולים והעדות ופה כולם שווים. חבר מועצת העיר ויו”ר ועדת ביקורת רונן שפירא אמר שביקנעם יש מערכת חינוך לתפארת, רחובות נקיים ומטופחים וחובה להגיד ביושר שבעיר יש הרבה דברים טובים. שפירא כבל על דוחות מבקר העירייה שמוגשים באיחור.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שמחנו מאוד לארח את המבקר ואת צוותו שהגיעו לביקור בעיר. כל מה ששמנו לעצמנו כמטרה ביישוב הגשמנו ובצורה הטובה ביותר. אנו מובילים במדדי השקיפות ומשתדלים להתנהל בשקיפות מלאה. ביקורת היא דבר בריא והיא חשובה לנו מאוד, ושיש מה לתקן אנו כמובן משתדלים לתקן. מיקנעם יוצאים לעולם מיטב הפיתוחים. יש לנו עיר נפלאה, מערכת חינוך מצוינת והישגים בלתי רגילים, ואנו נמשיך להוביל את העיר להצלחות רבות נוספות”.

מבקר המדינה, מר יוסף חיים שפירא:

” הביקור היה מאוד מוצלח. מה שהרשים במיוחד הוא החינוך. היה מלבב לראות איך התלמידים קלטו את הרעיונות שהמורים העבירו להם והכל זורם אצלם בטבעי. הביקור היה מאוד מרגש ומבקר המדינה לא מתרגש כל כך מהר. ראש העיר כאן מכהן 28 שנים וזה אומר משהו. אדם שנותן את כל כוחו  ומרצו לעירי נשאר נרבה שנים. אני מאחל לראש העיר שיהיה ראש העיר כמה זמן שירצה”.

  • מבקר המדינה בביקור ביקנעם
  • מבקר המדינה בביקור ביקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter