באנר עליון
באנר עליון

מבצע מלביש

מבצע מלביש

בקורת פתע של מס ההכנסה בעסקים העובדים בימי שישי, לצורך שיפור ההרתעה, תפסה רבים מהם לא מוכנים וכשהם מעלימים הכנסות של אלפי שקלים. בין השאר נתפס בית עסק ברמת ישי כשהוא מעלים הכנסות בסך 3,000 ₪. 

מס הכנסה
אזור התעסוקה של רמת ישי.

עובדי יחידות ניהול ספרים מרחבי הארץ ערכו ביום שישי שעבר מבצע ביקורות באזור העמקים תוך התמקדות בעסקים הפעילים במיוחד בימי שישי. במהלך המבצע התקיימו 107 ביקורות בעסקים בתחומי מסחר, מתן שירותים ותעשייה בעפולה, בית שאן, מגדל העמק, יוקנעם, רמת ישי וקריית טבעון. במבצע נבדקה רמת הציות להוראות ניהול ספרים וחובת רישום הכנסות. במסגרת המבצע נתגלה כי 16% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

בהתבסס על מידע מוקדם שהתקבל במשרד השומה בעפולה נשלח צוות ביקורת לדוכן מכירת טלפוניים ניידים. הצוות גילה אי רישום הכנסות בסך 7,100 ₪. צוותי ביקורת נוספים מצאו בעסק למכירת אוכל ברמת ישי אי רישום של כלל ההכנסות ביום הביקורת המסתכמות בכ- 3,000 ₪. בחנות מתנות שנבדקה נמצא אי רישום של שוברי אשראי בסכום של 1,165 ₪. כמו כן נתגלה אי רישום של 3 צ’קים בחנות למכירת כלים חד פעמיים.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter