באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מבוא כרמל: מימון של 90 מליון ₪ מהמנהל

מבוא כרמל: מימון של 90 מליון ₪ מהמנהל

מנהל מקרקעי ישראל יממן את עלות פתוח פארק מבוא כרמל בסכום של 90 מליון ₪ וזאת כאשר עלות הפתוח הכוללת הינה כ-100 מליון ₪. עד עתה שווקו כמחצית מהמגרשים בפאר והמגרשים הנותרים ישווקו במכרז שייצא בקרוב.

מנהל מקרקעי ישראל יממן את עלות פתוח אזור התעשיה מבוא כרמל המשותף ליקנעם, המועצה האזורית מגידו, עוספיה ודאלית אל כרמל בסכום של 90 מליון ₪. עד עתה שווקו 50% מהמגרשים באזור התעשייה כשהמגרשים הנותרים ישווקו במכרז שיצא בקרוב. האזור אף קיבל לאחרונה מעמד של אזור פיתוח א’ דבר שהופך אותו לאטרקטיבי מאוד עבור חברות רבות שכן בנוסף לכך הוא נמצא בסמוך לכביש 6 ולתחנת הרכבת העתידית שתקום בכפר יהושע כמו גם במרחק קצר מנמל חיפה.

ההכרה באזור התעשיה כאזור פתוח א’ משמעה החזר חלקי להשקעות והטבות מס, דבר שיגרום ליזמים נוספים לבחון את כדאיות הקמת/העברת מפעליהם לפארק. כמו כן מתקדם פיתוח מואץ של פיתוח תשתיות: עבודות עפר, מים, ביוב, ניקוז, פיתוח כבישים, תאורת רחובות, מצלמות, גינון צומת הכניסה לפארק ומט”ש (מכון טיהור שפכים) אזורי הנבנה בסמוך.

כמו כן, אושרו בקבינט הדיור הממשלתי 40 מיליון ₪ להסדרת מחלף אליקים, כביש 672 המוביל ליישובי ההר של המועצה האזורית מגידו, וצומת שדרות רבין ביקנעם. האישור המיוחל ניתן לאחר שמשרדי השיכון, התחבורה והאוצר חתמו על הסכם למימון הפרוייקט. במסגרת העבודות ביקנעם תוסדר הכניסה ממחלף אליקים ועד לכניסה ליקנעם ולפארק התעשייה “מבוא כרמל”.  כמו כן, יוקם אזור תעסוקה על שטח של כ-546 דונם, בתמורה לכך ייבנו ביקנעם בשכונת “שער הגיא” 1257 יחידות דיור. מימון משרדי הממשלה הגיע לאחר שראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, הודיע כי לא ייתן טופס 4 לפארק מבלי שיימצא פתרון תחבורתי.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter