באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מבוא כרמל: כל המגרשים שווקו

מבוא כרמל: כל המגרשים שווקו

כל המגרשים בשלב א’ של פארק התעשייה ‘מבוא כרמל’ שווקו ועתה מחכים בעיר לגמר הפיתוח. סימון אלפסי: “ הפארק הזה ישלים את ההיי-טק כך שכל אחד יוכל למצוא תעסוקה באיזה תחום שהוא ירצה לעבוד”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי הודיע בשבוע שעבר כי כל המגרשים בפארק התעשייה ‘מבוא כרמל’ המשותף ליקנעם, המועצה האזורית מגידו, דאלית אל-כרמל ועוספייה, שווקו וכי לא נותר ולו מגרש פנוי אחד. פארק ‘מבוא כרמל’ המשתרע על פני 150 דונם המהווים את השלב הראשון, מוקם בימים אלה על השטח שבין יקנעם למושב עין העמק כשבהמשך יפותחו 600 דונמים נוספים.

גודל המגרשים :ששווקו הינו מ- 4 ועד 45 דונם .כך ש’מבוא כרמל’ לא יתחרה באזור התעשיה הקיים של יקנעם בו המגרשים שנותרו קטנים יותר. הפארק מתוכנן לפי אמות מידה סביבתיות בין לאומיות של שמירה על איכות הסביבה. ויכלול שטחים ציבוריים פתוחים וחגורות ירק סביב המתחמים וצירי התנועה. אחד היתרונות הגדולים של פארק זה הינו הקרבה לכביש 6.

ניהול הפארק יעשה בידי מנהלת משותפת לארבע הרשויות. המנהלת תעזור ותסייע  ליזמים לקיצור הליכי הרישוי והבניה, ותהיה אחראית לתפעול השוטף של מרחב הפארק, לתחזוקת התשתיות ולפיתוח שירותים נוספים. תחת המנהלת יפעלו מספר ועדות משנה שתפקידן הבטחת שמירת הצביון המיוחד של הפארק כערך כלכלי לחברות הפועלות בו. עם אכלוס הפארק יקודם מערך שירותים נלווים נוספים דוגמת גני ילדים, שירותי בנק ודואר, חדרי ישיבות ומרכזי תקשורת ,

שרותי קייטרינג, דפוס, אספקה טכנית וכו. ומערכת השמה אזורית השייכת לרשויות החברות בפארק תתמוך ותסייע בגיוס כוח אדם .

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: ” הפארק הינו יוזמה אישית שלי מלפני 15 שנים. ישנן חברות גדולות שנכנסו, גם מתחום הלוגיסטיקה וגם מתחום התעשיה. הפארק הזה ישלים את ההיי-טק כך שכל אחד יוכל למצוא תעסוקה באיזה תחום שהוא ירצה לעבוד”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter