באנר עליון
באנר עליון

מאות מיליוני זבובים עקרים יעברו משדה אליהו לאירופה

מאות מיליוני זבובים עקרים יעברו משדה אליהו לאירופה

ישראל זכתה במכרז ענק של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לאספקת מאות מיליוני זבובים עקרים לאירופה

זבוב פירות
זבוב פירות

מי שיטוס בחודשים הבאים לנופשון לחוף הים האדריאטי צפוי לחלוק את המטוס ביחד עם מיליוני זבובים עקרים שיצאו לקרב בזבוב הפירות הים התיכוני בפרדסי מדינות הבלקן.

חברת ביו-בי מקיבוץ שדה אליהו, שעוסקת בפיתוח וגידול אויבים טבעיים בחקלאות, זכתה במכרז ענק של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לאספקת 400 מיליון זבובים עקרים וזאת בעקבות הצלחת פרויקט דומה שנעשה בסתיו האחרון. הזבובים יפוזרו לאורך מספר חודשים בשטחי הפרדסים שלאורך הגבול של קרואטיה ובוסניה וצפויים לגרום לדחיקת הזבובים המזיקים מהפרדסים וכך יסייעו לחקלאים באירופה להשלים עונת גידול מוצלחת.

גלמי הזבובים גודלו במעבדות ביו-בי ועברו תהליך מיוחד של עיקור במתקן הרדיואקטיבי של המפעל, הפועל בפיקוח של הועדה הישראלית לאנרגיה אטומית. הם יטוסו לחו”ל כשהם במצב של גלמים ויבקעו רק כשיגיעו ליעדם. הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית תומכת בפרויקט במסגרת עידוד שימוש בטכנולוגית גרעין שלא למטרות מלחמה. חברת ביו-בי גברה במכרז על חברה מספרד שביצעה את הפרויקט בבלקן בעבר.

פרויקט ביו-פליי למאבק בזבוב הפירות בשיטות ביולוגיות טבעיות מופעל בהצלחה בחקלאות הישראלית בסיוע וליווי של השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות ומועצת הצמחים ובמסגרתו מפוזרים פעמיים בשבוע עשרות מיליוני זבובים עקרים במטעים, פרדסים ושדות בעיקר באזור חבל הבשור. עבודת הזבובים מאפשרת לחקלאים לצמצם את השימוש בחומרי הדברה רעילים, לשמור על הסביבה ועל בריאותם ולספק לצרכנים מוצר נקי יותר.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter