באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מאות חגגו סוכות ושמחת תורה ביקנעם

מאות חגגו סוכות ושמחת תורה ביקנעם

מאות רבות של תושבים ואורחים נהנו ממגוון מופעים בפסטיבל שבעת העשורים ואירועי שמחת תורה שהתקיימו בעיר

סוכות ושמחת תורה ביקנעם

פסטיבל שבעת העשורים שהתקיים ביישוב במשך יומיים החל במופע “הדגל שלי” וכלל הפקה עם שירי ילדים אהובים מכל התקופות.

בערב התקיימו חגיגות הסהרנה המסורתיות שהחלו  בתהלוכת ספר התורה בשירים ובריקודים לעבר הסוכה. ראש העיר, סימון אלפסי בירך את התושבים והאורחים ואמר שהעדה הכורדית היא עדה נפלאה שחלקה ייסד את יקנעם ואשר תרמה רבות ליישוב, גידלה ילדים בתנאים לא פשוטים ובאהבה רבה למדינת ישראל. ח”כ לאה פדידה בירכה ואמרה שחגיגות הסהרנה הן שבת אחים גם יחד, והוסיפה שעם ישראל הוא רב גוני, והיא מברכת את ראש העיר שמוביל חגיגות של כל העדות ונותן מקום לכולם. נציג העדה ומ”מ ראש העיר, אורי שמואל, בירך ואמר שאנו שמחים לקיים את החגיגות ביקנעם שהפכו למסורת של ממש. שמואל אמר שהוא גאה בתרבות הכורדית הנפלאה, ובתרומתה הרבה של העדה ליקנעם ולמדינת ישראל. חגיגות הסהרנה התקיימו ע”ש ראובן שלום ז”ל, ובנו הרצל בירך את הקהל והודה לראש העיר ולעירייה על הערב לזכרו של אביו שהיה קנאי לשימור התרבות של העדה הכורדית.

סוכות ושמחת תורה ביקנעם

במהלך הערב הופיעו על הבמה הזמרים אהרון מנחם, איציק ריקן, ליאור עמדי, והזמרות הדסה ישורון וגילת יפרח. הערב כלל גם את להקת מחול ונגני דהולה וזורנה.

היום השני של הפסטיבל נפתח בהפנינג ענק לכל המשפחה שכלל מופע של הצמד ‘חיפזון וזהירון’. בנוסף לכל נהנו הבאים ממתקנים, מתנפחים אתגריים, מכוניות מתנגשות, רכיבה על סוסי פוני, קיר טיפוס, פינות יצירה, משחקי שולחן ועוד.

בערב ננעל הפסטיבל בהופעתה המצוינת של הזמרת דקלה שהקפיצה את מאות המשתתפים, ירדה לעבר הקהל, ושרה באנרגיות רבות ממיטב להיטיה.

בשמחת תורה התארחו בעיר חניכי שבט סניף בני עקיבא משכונת קרית משה שבירושלים והללו הגיעו לבתי הכנסת בעיר, שימחו את המתפללים ורקדו כמיטב המסורת עם ספרי התורה. במוצאי החג נערכו ההקפות השניות בהשתתפות מאות תושבים שרקדו ונהנו. את המופע האמנותי הוביל בערב הזמר רועי אלקסלסי ביחד עם להקתו. רב העיר, הרב מיכאל ועקנין שליט”א בירך ודיבר על הקשר בין שמיני עצרת לשמחת התורה. רה”ע סימון אלפסי בירך ואמר שיש לנו עיר נפלאה שבה הכל מתגשם וכולם חיים יחד בהרמוניה ובאהבת חינם, וכאן מתקיים הפסוק “ואהבת לרעך כמוך”. הרב נועם דקל שבירך אמר ששמחת תורה היא התמצית של השמחה לשנה כולה.

כמיטב המסורת התקיים לפני החג יריד סוכות המסורתי שכלל מופע לילדים בריא החג, דוכני יצירה, אפייה, הכנת קישוטים לסוכה, באולינג, מכירת 4 המינים ועוד. היריד הובל בשיתוף פעולה בין העירייה, המתנ”ס – יחד יקנעם זהות יהודית ישראלית בקהילה, והמועצה הדתית.

פסטיבל שבעת העשורים התקיים בחסות ובתמיכת משרד התרבות והספורט, ובשיתוף עיריית יקנעם ומתנ”ס יקנעם מבית החברה הארצית למתנ”סים. ההשתתפות בכל האירועים הייתה בחינם.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter