באנר עליון
באנר עליון

לנוער ביקנעם צפויה חגיגה

לנוער ביקנעם צפויה חגיגה
כנפיים של קרמבו
צילום: רונן צומר

העירייה תשקיע כ-350 אלף ש”ח במתחם המרכזי בנחל קרת, ובשאר הנקודות ברחבי העיר. בין הפעילויות: מסיבות, הופעות, סרטים וריקודים.

הקיץ כבר כאן והשבוע החלה לפעול באופן רשמי ביקנעם עיר הנוער במתחם המרכזי בפארק נחל קרת, כאשר בנוסף לכך יופעלו מתחמים שונים נוספים ברחבי העיר.

עיר הנוער יצאה לדרך כבר בשבוע שעבר במופע פתיחה של ‘קפה שחור חזק’ שסחף אליו המוני בני נוער. בנוסף למופע זו צפויים במהלך הקיץ להתקיים עוד שני מופעים מרכזיים נוספים: במופע האמצע יופיעו איזי ולהקת נגנים, ומופע הסיום צפוי להתקיים ביום חמישי 27.8 בהשתתפות זמר מוביל.

במסגרת עיר הנוער הוקם מתחם מרכזי בפארק נחל קרת ובמהלך השבוע התקיימו בו שורה של אירועים וביניהם ערב רוקדים בפארק, ערב מעגלי מתופפים ועוד. בבריכת השחייה העירונית נערך ערב למתגייסים שכלל מופע סטנד אפ ושחייה לילית. בנוסף למתחם פארק נחל קרת יפעלו עוד מספר שלוחות ברחבי העיר, תתקיים פעילות בבית הנוער, ויהיו פעילויות בין היתר בבריכה העירונית, במגרשים המוארים ובמקומות נוספים.

במסגרת פעילות ‘ראשון ספורטיבי’, ימי ראשון בשבוע יכללו פעילות ענפה במגרשים המוארים, ימי שני יהיו מגוונים בפעילויות, ימי שלישי ייוחדו ל’שלישי רוקדים’, ובמקביל תתקיים פעילות ערכית בנושא “הישראלי היפה”. נושא זה נבחר בוועדות היגוי של מחלקת הנוער, שכללה נציגים של מועצת הנוער. בשיתוף תנועות הנוער בעיר. בימי רביעי יוקרן סרט, בימי חמישי ייהנו בני הנוער מפעילויות אקסטרים, ובכל יום שישי תהיה פעילות ‘סטאלבט בפארק’.  עיריית יקנעם תפעיל את עיר הנוער בחודשי הקיץ בעלות של כ- 350 אש”ח. העיר תפעל לאורך כל הקיץ ועד לסוף חודש אוגוסט במשך שישה ימים בשבוע. מתחם נחל קרת יהיה פתוח בימים שני עד שישי בין השעות 02:00-21:00. עיר הנוער תפעל בשיתוף עיריית יקנעם, אגף החינוך, מחלקת הנוער, המתנ”ס, תכנית ‘עיר ללא אלימות’, הראשות למלחמה בסמים ובאלכוהול, המטה לבטיחות בדרכים, תכנית ‘מחוברים’ ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“גם בקיץ הזה ייהנו בני הנוער שלנו מקיץ חוויתי במיוחד ומהופעות ואירועים רבים שהוכנו במיוחד עבורם ובהתאם לרצונם ולצרכיהם. הקיץ הזה יהיה אטרקטיבי במיוחד. שפע הפעילויות שהבאנו כמו גם המגוון הרחב והזמרים המובילים מבטיחים שלבני הנוער צפוי יולי אוגוסט חם במיוחד ביקנעם. ביחד עם כל שותפינו נוביל קיץ שמח ליקנעם ולבני הנוער שלנו”.

יו”ר הנהלת המתנ”ס, הגב’ לאה פדידה:

“המתנ”ס כאמון על קידום הפעילות הקהילתית ביקנעם מוביל גם השנה באמצעות מחלקת הנוער המחודשת, הפועלת במסגרתו ובשיתוף העיריה, את פעילות הקיץ של בני הנוער בעיר. ‘עיר הנוער 2015’ מהווה הזדמנות לכלל השותפים בעשייה, ליצור סביבת פעילות אטרקטיבית לבני הנוער בסביבה בטוחה. אני קוראת לבני הנוער בעיר להגיע ולהשתתף ברצף פעילויות הקיץ של ‘עיר הנוער’, ליהנות, ולהרגיש חלק מקהילה יקנעמית צעירה ותוססת”.

מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום:“לפי תפיסת אגף  החינוך,  החינוך מתקיים כל הזמן ועם כל אחד ועל כן האחריות שלנו על החינוך היא לא רק בזמן שנת הלימודים, אלא גם בחופשת הקיץ. אני מברכת על השותפות עם אנשים נפלאים שהנוער עומד מול עיניהם”.

מנהלת תכניות מערכתיות בעיריית יקנעם, הגב’ אפרת נל:“כמו בשנה שעברה בה יזמנו את פעילות עיר הנוער, גם השנה שילבנו כוחות ואיגמנו את המשאבים של הרשות עם תכניות חשובות הפועלות בעיר במטרה ליצר קיץ בטוח ועשיר לבני הנוער שלנו, וחופשי מדאגות ומהפרעות להורים ולתושבים. מדובר בחופשת קיץ בה הילדים בוחנים גבולות, מחפשים ריגושים, ומשנים את שעות הערות והשינה כאוות נפשם. אני מבקשת מההורים לחדד הוראות בטיחות, לפקוח עין ובמקביל לגלות סובלנות ורגישות גם כאשר מתקיימות הפרעות מנוחה קלות הנובעות מפעילות עיר הנוער.

מנהלת מחלקת הנוער, הגב’ מור כהן יחיא:“מחלקת הנוער שמה לה לדגש לקדם את בני הנוער בעיר, תוך התייחסות לצרכיהם, ועל כן אנו שמחים ומאחלים קיץ מהנה ובטוח. עיר הנוער היא ביטוי למשאל שנערך בין בני הנוער ועבודה שנתית מול הנערים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter