באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ללמוד אחרת

ללמוד אחרת

‘שבוע מעיין’: תלמידי מטולה שהו שבוע שלם סביב המעיין, למדו ופעלו לטיפוחו

תלמידי בית הספר  הנדיב במטולה, קיימו השבוע פעילות ייחודית במעיין מטולה. במסגרת תכנית הלימודים ‘שומרי הנחל’ שמובילים ברשות הכינרת, הגיעו כיתה ה’, בה 20 תלמידים במהלך השבוע כולו למעיין מטולה, שם לצד למידה על בעלי החיים והצומח, למדו גם על היסטוריית המעיין הקסום ופעלו לטיפוח ופיתוח המעיין.

התלמידים והמורים המלווים עבדו במרץ יחד עם מדריכת רשות הטבע והגנים מוריה שריקי ורכזי שומרי הנחל מרשות הכינרת ומהיחידה הסביבתית במועצה אזורית הגליל העליון.
ברשות הכינרת מציינים, כי ב’שבוע מעיין’, התקיימה פעילות לימודית חווייתית על המעיין וכן התבצעו פעילויות לטיפוח המעיין הטבעי הזורם לאורך השנה כולה בתוך שטח הישוב, לרבות, ניקיון אשפה, גיזום צמחייה על שביל ההליכה, פינוי בוץ מבריכות השכשוך, צביעת מעקות הגשרונים ועוד.

כמו כן, במהלך הפעילות נחשפו התלמידים לבעלי חיים רבים החיים סביב הנחל ובתוכו – סרטן נחלים, צפרדעי נחלים ומגוון חרקי מים. לאחר הסבר קצר של צוות ההדרכה על בעלי החיים הייחודיים  התלמידים שחררו אותם בחזרה למקומם הטבעי.
“זה היה שבוע שלם של שהות במעין המושבה וחוויה משמעותית שתישמר בוודאי בזיכרונם של התלמידים שנים רבות” ציינה נטלי זאבי רכזת תחום חינוך ברשות הכינרת.

מנהלת בית ספר הנדיב, מרסל לב סיפרה: “הלמידה התרחשה בכל הזירות ובכל שעות היום, חווית הלמידה בטבע היא דרך נוספת להעשרת עולמו של הלומד. נדבך נוסף שהושג, הינו גיבוש חברתי ועבודת צוות בקרב כל ילדי הכיתה”.
את שבוע העשייה בטבע סיכמו התלמידים: “זו חוויה ייחודית ואחרת שתלווה אותנו לאורך שנים”. כמו כן ציינו, כי את הלמידה והחוויה המיוחדת הם מתכננים לחלוק גם עם הוריהם ביום הורים מיוחד שיתקיים בקרוב סביב הנחל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter