באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

לזכור את אגוז

לזכור את אגוז

תלמידי מיזם המנהיגות של בית הספר ‘ארזים’ ברמת ישי השתתפו בטקס לזכר חללי ספינת אגוז, הניחו זרים על קברי הנופלים וביקרו ביד ושם. מנהלת בית הספר, לילך סיסו: “יש לנו הכבוד לקחת חלק בטקס האזכרה לנופלי ספינת אגוז”.

ביום חמישי שעבר יצאו תלמידי שכבת ה’ מבית הספר ‘ארזים’ ברמת ישי לסיור לימודי בירושלים בנושא “משואה לתקומה”. הסיור כלל ביקור במוזיאון ‘יד ושם’ והשתתפות בטקס לזכר נופלי ספינת ‘אגוז’ בהר הרצל. הפעילות התקיימה במסגרת תכנית המנהיגות המונהגת בשכבה.

מאחורי היוזמה לפעילות עומד נתנאל שרעבי שפנה לבית הספר והציע לשלב בטקס לזכר נופלי ספינת ‘אגוז’ את התלמידים משכבת ה’ בה מחנכת בתו, הילה שטרית. הנהלת בית הספר ביחד עם מחנכות שכבת ה’ ונציגי ועדי הורי השכבה הרימו את הכפפה ותכננו סיור ששילב לימוד על תקופת השואה והעלייה למדינת ישראל  וכאמור השתתפות בטקס האזכרה לחללי ספינת אגוז, במסגרתו הניחו 44 תלמידים זרי פרחים על 44 קברים של הנספים.

בשבוע שקדם לסיור, הגיעו לבית הספר נתנאל שרעבי וגילה גוטמן-אזולאי, שקרובי משפחתה נספו בספינה על מנת להרצות בפני תלמידי שכבת ה’ ולספר להם את סיפורה האישי של גילה על טביעת הספינה בדרכה לארץ ועליה 44 עולים (הורים וילדים) ממרוקו, ביניהם הוריה וארבעת אחיה של גילה.

מנהלת בית הספר, לילך סיסו הדגישה את חשיבות החיבור בין מורשתו של העם היהודי ללמידה המשמעותית מחוץ לגבולות הכיתה: “זה היה יום מרגש ומעצים מאוד. סיפור עמנו ומורשת עמנו מהווים נדבך משמעותי בחינוך דור העתיד. יש לנו הכבוד לקחת חלק בטקס האזכרה לנופלי ספינת אגוז”.

ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר: “מדובר בפעילות ערכית חשובה מאין כמותה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter