באנר עליון
באנר עליון

לוד: קשיש נפל מול עיריית לוד ותובע ממנה מליונים

קשיש כבן 88 תובע 2.5 מיליון שקלים מעיריית לוד – בטענה כי מעד במדרכה הסמוכה לרחבת העירייה – והפך מאדם פעיל לסיעודי.

הקשיש הלך במדרכה שליד רחבת עיריית לוד, נפל ונחבל בכל חלקי גופו, ובפרט ברגלו השמאלית, כתוצאה מהפרשי גובה ואבני ריצוף שבורות במדרכה שעליה צעד. הוא פונה לביתו על ידי עוברי אורח, ומשהחמירו הכאבים ורגלו התנפחה, הפנה אותו רופא מר”מ שהגיע לביתו למיון בבית החולים “אסף הרופא” – שם בוצע לו צילום רנטגן ו-CT. הוא אובחן כסובל משבר ברגלו השמאלית, גובס, ואושפז להמשך טיפול רפואי – אז הועבר לאשפוז במרכז הרפואי הגריאטרי “שמואל הרופא”, שם שהה למשך כ- 3 חודשים נוספים, למטרת שיקום.

“התאונה נגרמה בשל רשלנותה של עיריית לוד”

הקשיש הגיש תביעה נגד עיריית לוד באמצעות עו”ד גבריאל מלאך בה נטען, “כי הנפילה נגרמה בשל רשלנותה של עיריית לוד, אשר בין היתר לא מנעה את השימוש במדרכה הפגומה, לא דאגה לתיקון המפגע, לא תיחמה את האזור, לא דאגה למעבר בטוח חלופי עד לתיקונו, לא הזהירה על המפגע בשום דרך, לא פיקחה כראוי על תקינות ובטיחות המדרכות אשר תחת אחריותה, וכן נהגה באדישות בכל הנוגע לשלומו של הקשיש שנפצע” – דברי התביעה.

“מאז התאונה וכתוצאה ממנה, למרות הטיפולים הרבים שעבר, הפך התובע לאדם סיעודי המשתמש בטיטולים, מתקשה בביצוע פעולות אלמנטריות כלבישת בגדים או מקלחת, וזקוק לטיפול ולהשגחה צמודים”, אומר עו”ד גבריאל מלאך. “בנוסף, סובל התובע ממגבלות תנועה ומכאבים עזים ברגלו השמאלית, ונזקק לטיפול תרופתי ולמשככי כאבים על בסיס קבוע”.

“מאדם עצמאי לאדם מוגבל בתנועותיו, סיעודי, הזקוק להשגחה צמודה”

לטענת עו”ד מלאך, חרף גילו המתקדם היה התובע גבר עצמאי לחלוטין טרם התאונה, שלט על סוגריו, ביצע פעולות יומיומיות לבדו לרבות טיולים רגליים, קניות, לבישת בגדים וכיו”ב, וכן מטלות אישיות כגון מקלחת, התלבשות וכו’. “כיום, מתהלך התובע בתוך ביתו בעזרת הליכון, וזקוק להשגחה צמודה מחשש לנפילה בשל חוסר יציבות”, אומר עו”ד מלאך. “הוא מרותק לביתו כמעט לחלוטין, עובדה הגורמת לו מרמור, תסכול רב ודיכאון עמוק”. כן נטען, כי בתקופת אשפוזו בבית החולים שמואל הרופא לקה התובע בהתקף לב, והוא מצוי כעת במעקב קרדיולוגי. מייעוץ רפואי שקיבל הקשיש, נמצא כי נותרה לו נכות אורתופדית משמעותית כתוצאה מהתאונה. “התובע הפך מוגבל ביותר בתנועותיו, וסיעודי באופן כמעט מלא”, מסכם עו”ד מלאך.

לאור זאת, תובע הקשיש מעיריית לוד ומחברת הביטוח שלה פיצויים בגין נזקי גוף, בסכום המקסימלי המצוי בסמכותו של בית משפט השלום וזאת בטענה לנזקים כגון הוצאות רפואיות בהווה ובעתיד, עזרה וסיעוד, ניידות, אובדן זכויות סוציאליות, צער, כאב וסבל. התביעה נידונה בימים אלה בבית משפט השלום בירושלים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter