באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

להקדים את פתיחת הגנים

להקדים את פתיחת הגנים

הורים ביקנעם דורשים להקדים את פתיחת גני הילדים ברבע שעה בשנת הלימודים הבאה. אלפסי הנחה את מנהלת מחלקת הגנים לפעול בעניין.

קבוצה של הורים לילדים בגיל הגן מיקנעם התארגנה לאחרונה על מנת להביא לפתיחת גני הילדים רבע שעה מוקדם יותר וזאת על מנת שההורים יוכלו לשים את הילדים בגנים ולהגיע בזמן ובבטחה למקומות עבודתם. כיום נפתחים הגנים בשעה 7:15 כאשר רבע השעה הראשונה מוקדשת לסריקות בטחוניות וזאת על פי נהלי משרד החינוך והחל מ 7:30 מתבצעת קבלת ילדים לגן. קבוצת ההורים פנתה תחילה אל סגן ראש העיר, ארמו קרובי, שהפעיל את כל כובד משקלו ואף עירב בנושא את ראש העיר , סימון אלפסי. אחת האמהות אמרה השבוע ל YCOM “אני עובדת בחיפה ובעלי עובד ברעננה כך שאחד מאיתנו חייב לאחר לעבודה כי צריך לשים את הילד בגן. בכל בוקר שאני שמה את הילד בגן, אני נוסעת כמו מטורפת. אמנם הבוס שלי מבין את המצב אבל לי לא נעים לאחר כל הזמן. אני מודעת למגבלות שיש על העירייה בנושא הזה אבל אני סומכת על ארמו ועל סימון שימצאו פתרון”

סגן ראש העיר, ארמו קרובי ” מדובר בנושא חשוב ואני אעשה כל מה שאני יכול על מנת לעזור להורים הללו. כשהורה מאחר לעבודה הוא נוהג בצורה מסוכנת וזה יכול להגמר באסון”

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט אמר בתגובה ” על פי בקשת ההורים בעבר סוכם עם סייעות הגנים באמצעות ועד העובדים שגני הילדים יפתחו בשעה 07.15 כאשר הרבע שעה הראשונה תוקדש לסיור ובדיקות ביטחוניות בהתאם לנוהלי הביטחון, ומ- 07:30 ואילך תחל קבלת הילדים, הגננות עצמן יתחילו את יום עבודתן בשעה 08:00 כך שהעירייה בכפוף לבדיקות הביטחוניות באה לקראת ההורים והעניקה 45 דקות. ככלל חשוב להדגיש שנושא הקדמת השעות אינו תלוי בעירייה. ראש העיר שמח תמיד לבוא לקראת ההורים ולפתוח מוקדם יותר, אולם יש את כללי משרד החינוך ואת הצורך בהסכמת הסייעות והעובדים, ואלו לא מאפשרים זאת כרגע. ראש העיר ימשיך לעשות מאמצים כדי לבדוק ועל מנת למצוא מה ניתן לעשות, והוא כבר הנחה את מנהלת אגף החינוך לטפל בנושא ולבדוק אפשרויות שהגנים יהיו פתוחים לקליטת ילדים החל מ- 07:15.”

יואב עציון

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter