באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

להפריח את השממה במאדים

להפריח את השממה במאדים

תלמידי בית הספר ‘יחד’ בגבעת אלה זכו במקום הראשון בתחרות אסטרונומיה וחקר החלל על פרויקט שחקר הבאת מים למאדים באמצעות מתאן שיגיע מירחו של שבתאי- טיטאן. 

תלמידי בית הספר היסודי ‘יחד’ בגבעת אלה, הלומדים בכיתות ג’- ו’, זכו במקום הראשון בתחרות חקר החלל והאסטרונומיה השלישית, ע”ש אילן רמון. התחרות מתקיימת במסגרת שבוע החלל הישראלי ושותפים לה משרד החינוך, המרכז הישראלי למצוינות בחינוך, קרן רמון, סוכנות החלל הישראלית ומשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל. הזכייה של ילדי עמק יזרעאל מרגשת במיוחד לאור העובדה שהאסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון ז”ל, קבור בעמק יזרעאל.

הפרויקט הזוכה של תלמידי בית הספר ‘יחד’ עסק בחקר המתאן הנוזלי על טיטאן- הגדול מירחי שבתאי. המשימה שהציבו לעצמם התלמידים הייתה לחקור את אגמי המתאן, למדוד ולהעריך את כמות המתאן ואת אפשרות האיסוף שלו לתוך מיכלים במטרה להחזיר מים למאדים בעתיד. במסגרת הפרויקט הציגו התלמידים את עבודתם וכן נפגשו עם מדענים בתחום ועם אסטרונאוט.

לאחר השלבים המקדימים של התחרות, בהם הציגו התלמידים את עבודתם וגם דגם גדול שבנו, עלו התלמידים לגמר וזכו במקום הראשון. הדגם שבנו התלמידים נבנה מאריזות וגרוטאות שונות וקלקר.

מנהלת בית הספר יחד נירה מרום: “לאחר תהליך של למידה משמעותית, השקעה של זמן ומחשבה מקורית, שיתוף פעולה ועבודת צוות משובחת, אני גאה מאוד בחברי נבחרת החלל של ‘יחד’, שהגיעו למקום הראשון בתחרות הארצית של חקר החלל”.

מנהלת אגף החינוך במועצה, רחל שחורי: “אנו מאוד גאים בתלמידים של בית הספר ‘יחד’ וכן בצוות החינוכי, בהנהלה ובהורים המלווים את העשייה. זוהי דוגמה ללמידה מגוונת וחדשנית אותה אנו מובילים בבתי הספר שלנו באמצעות כוחות פנימיים ושיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים מהרמה הגבוהה ביותר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter