באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

לא מצהירים על ההון

לא מצהירים על ההון

חלק מנבחרי הציבור בשלטון המקומי מתייחסים אל החוק הדורש מהם להגיש הצהרת הון כאל המלצה בלבד. בתנועה לאיכות השלטון זועמים ואילו במגדל העמק וקרית טבעון אפילו ראשי הרשויות לא הגישו הצהרת הון.

הבחירות לנשיאות שהסתיימו לא מזמן קבעו נורמה חדשה לפיה נבחרי ציבור מפרסמים את הצהרות ההון שלהם לפני הבחירות אלא שכידוע בשלטון המקומי איש הישר בעיניו יעשה והנורמה הזו לא מיושמת על ידי חלק מנבחרי הציבור תוך עבירה על החוק הדורש מכל ראש רשות, סגן ראש רשות או ממלא מקום ראש רשות להגיש הצהרת הון למשרד הפנים. כאמור הצהרות אלה אינן גלויות לציבור אך קיים ערך בעצם הגשתן.

התנועה לאיכות השלטון בישראל ערכה בדיקה מקיפה בנוגע להצהרות ההון של נבחרי הציבור אשר אמורות להיות מוגשות למשרד הפנים בתוך חצי שנה מיום מינויו של אדם לתפקיד ומסתבר כי המצב בעמק הינו בכי רע כשבקרית טבעון ובמגדל העמק שוברים שיאים.

יקנעם

ראש העיר, סימון אלפסי היה הראשון שהגיש הצהרת הון אלא שעל פי הדו”ח של התנועה לאיכות השלטון סגניו, רומן פרס ודני סירי לא הגישו את הצהרת ההון וכך גם ממלא מקומו, אורי שמואל.

הצהרת הון
כנס ירושלים לאיכות השלטון. צילום: התנועה לאיכות השלטון

סגן ראש העיר, רומן פרס: “זו פעם ראשונה שאני מגיש הצהרת הון ולכן לקח לי זמן לאסוף את כל המסמכים. אני שמח להודיע שהגשתי את הצהרת ההון לפני מספר ימים. אני מצטער על האיחור ובאמת שאין לי מה להסתיר”

סגן ראש העיר, דני סירי: “לא ידעתי שאני צריך להגיש הצהרת הון ולא אמרו לי שאני צריך. הלוואי שהיה לי הון להצהיר עליו, אם יפנו אליי אגיש את הצהרת ההון בשמחה”

ממלא מקום ראש, אורי שמואל: “לדעתי רק מי שמקבל שכר צריך להגיש הצהרת הון. לא פנו אליי ואם יפנו אני אגיש את כל מה שצריך”.

מעיריית יקנעם נמסר בתגובה: “הצהרת ההון של סגן ראש העיר בשכר, רומן פרס, נמצאת בשלביה הסופיים בטיפולו של משרד רואי חשבון, והיא תוגש בימים הקרובים. בקשת משרד הפנים בעניינו של ממלא מקום ראש העיר, אורי שמואל, טרם התקבלה עד כה והסיבה היא ככל הנראה שהוא לא מקבל שום שכר מהעירייה. לכשתתקבל הבקשה היא תועבר לטיפולו”.

קרית טבעון

אף אחד מבעלי התפקידים בקרית טבעון לא הגיש הצהרת הון וזה כולל את ראש המועצה, דוד אריאלי שכן הגיש בקדנציה הקודמת אלא שהצהרת ההון הקודמת אינה מספיקה שכן על פי החוק יש להגיש הצהרת הון בכל קדנציה.

סגנית ראש המועצה, חנית גבאי: “אני מכירה בחשיבות של הצהרת ההון אבל למען האמת עדיין לא התפניתי לכך. בעלי הגיש הצהרת הון בקדנציה הקודמת בה כיהן הוא כסגן ראש מועצה”

מדוברות המועצה המקומית קרית טבעון נמסר בתגובה: “הנושא נבדק ומטופל בימים אלה”.

רמת ישי

ראש המועצה, עפר בן אליעזר הגיש את הצהרת ההון מייד עם הבחרו לתפקיד בשנית אלא שעל פי הדו”ח של התנועה לאיכות השלטון, ממלא מקומו יונתן הירשפלד וסגנו דב ברקאי לא הגישו את הצהרת ההון אם כי לטענתם הם כן הגישו את התצהירים.

יונתן הירשפלד אמר בתגובה: “אני הגשתי הצהרת הון כפי שאני מגיש בכל שנה כיוון שאני עצמאי”

סגן ראש המועצה, דב ברקאי: “בוודאי שהגשתי הצהרת הון”

מגדל העמק

היחיד שהגיש הצהרת הון מבין נבחרי הציבור במגדל העמק הוא ממלא מקום ראש העיר, סרגיי אוקלנדר. ראש העיר, אלי ברדה לא הגיש הצהרת הון חדשה לאחר שכן הגיש אחת בקדנציה הקודמת וזאת על פי הדו”ח של התנועה לאיכות השלטון. על פי אותו הדו”ח גם סגני ראש העיר, אלי בקסיס ונחום אסולין, לא הגישו הצהרות הון.

סגן ראש העיר, אלי בקסיס: “מכיוון שאני עצמאי, אני מגיש הצהרת הון למס ההכנסה מדיי שנה. אם במשרד הפנים רוצים, הם יכולים לקחת את ההצהרה מהם”

את תגובתו של נחום אסולין לא ניתן היה להשיג ותגובתה של עיריית מגדל העמק טרם הגיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter