באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כ- 200 תושבים השתתפו ביום אהבה לבריאות ולסביבה

כ- 200 תושבים השתתפו ביום אהבה לבריאות ולסביבה

בסימן בריאות וסביבה וקצת לפני חג האהבה שחל בט”ו באב, התקיים בפארק גנדי בשבוע שעבר יום אהבה לבריאות ולסביבה בהשתתפות כ – 200 מתושבי העיר

במסגרת האירוע נהנו המשתתפים מפעילויות שונות ומגוונות וביניהם הפקת חשמל על ידי פעילות אופניים, הפעלות ספורטיביות, מופע תיאטרון מוזיקלי אינטראקטיבי לילדים, דוכני הסברה ועוד. המשתתפים התנסו בהכנת שייק פירות טבעי. באירוע קיבלו המשתתפים מידע וכלים כיצד לשמור על אורח חיים בריא, ולמדו על הפרדת פסולת ושימוש באנרגיה חווייתית. באירוע לקחו חלק קופות החולים כללית ומכבי שירותי בריאות והללו הציגו אמצעים לשמירה על אורח חיים בריא. במכבי שירותי בריאות התמקדו בגיל הרך, הציגו סדנאות לעיסוי תינוקות, ונתנו מידע על תזונה מאוזנת לילדים. בקופ”ח כללית הציגו את הטיפולים האלטרנטיביים המתקיימים במסגרת שירותי הרפואה המשלימה ונתנו מידע על סדנאות אורח חיים בריא שמתקיימות בעיר. מתנדבות האגודה למלחמה בסרטן סיפקו הסברים וחומרים בנושאי עישון, להיות חכם בשמש ועוד. מטה המאבק כנגד הקמת מיכל הקונדנסט בחגית הסבירו על חשיבות המאבק.

אירוע יום אהבה לבריאות ולסביבה איגד בתוכו מספר מהלכים שמקדמת העיר וביניהם קידום אורח חיים בריא ומקיים, הפחתת זיהום אוויר על יד עידוד הגברת השימוש באופניים בעיר, הצטרפותה של העיר למהלך הארצי של הפרדת פסולת אריזות בפחים כתומים ועוד.

אירוע יום האהבה התקיים בחסות עיריית יקנעם, היחידה הסביבתית, המשרד להגנת הסביבה, ג’וינט אשלים, תאגיד המיחוזור  תמיר, ותכנית המעוף של קק”ל.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יקנעם אוהבת את הסביבה ודואגת לה. אנו מאמינים בקיום אורח חיים בריא ומחנכים לכך. ביקנעם חושבים כל הזמן איך לשמור על הירוק ירוק, ואיך לעודד עוד לשמירה על הטבע והסביבה. כעיר ירוקה מובילה חשוב לנו לקדם כל פרויקט לשמירה על הטבע, לפעול למיחזור, ולעודד את התושבים לפעילות ספורטיבית ולשמירה על אורח חיים ספורטיבי ותזונה נכונה. אני מודה לכל מי שלקח חלק בהובלת האירוע”.

מנהל היחידה הסביבתית, עילי קורן:

“אני גאה להיות חלק בעשייה מקיימת, סביבתית ובריאה בעיר יקנעם, נרגש משיתוף הפעולה שנוצר בין הגופים השונים שלקחו חלק בתכנון וביצוע הערב המהנה והחשוב הזה. כולי תקווה כי האירוע ופעולות ההסברה שהתבצעו בו ומבוצעות באופן שוטף ע”י היחידה הסביבתית יובילו את יקנעם להפרדה בפחים הכתומים בקלות וביעילות מתוך הבנה של חשיבות הנושא והצורך בהפחתת הטמנת פסולת לטובת כדור הארץ והדורות הבאים”.

מתאמת הבריאות העירונית, אבישג כהן:

“האירוע אשר התקיים בפארק גנדי כחלק מפעילות הקיץ בשכונות “מוטב יחדיו” של תכנית ג’וינט אשלים היווה עוד צעד במהלך עירוני כולל לקידום בריאות. השנה הנושא עלה מדרגה גם בקרב בתי הספר, המעונות, עובדי העירייה ועוד. בשילוב עם הפעילות החברתית הענפה בשכונות נוף לכרמל, אורנים והשקמה מתנדבות פורום ההורים גם לקחו חלק והתנדבו באירוע”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter