באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כתב אישום נגד אם שהתעללה בבתה

כתב אישום נגד אם שהתעללה בבתה

פרקליטות מחוז הצפון הגישה היום (ראשון) באמצעות עו”ד יערה ברזילי-כהן  לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד אם בת 35 ,תושבת העמק, בגין התעללות קשה בבתה הקטנה אשר כללה מכות, העלבות והשפלות.

על פי עובדות כתב האישום לאורך מספר שנים, החל מהיותה של הילדה בגיל הגן נהגה האם באופן תדיר להכות את הילדה בשל דברים של מה בכך, או ללא סיבה כלל ולגרום לה חבלות. כמו כן נהגה האם להטיח בילדה קללות, עלבונות והאשמות הגורמות פגיעה רגשית כגון לשאול אותה: “למה נולדת?” להאשימה במריבות בינה לבין בעלה, אביה של הילדה.

התעללות בילדים
פרקליטות מחוז צפון. צילום: מעלה היצירה.

בנוסף על כך, נהגה האם למנוע מן הילדה מזון, כאשר היא אסרה עליה לאכול החל מן השעה 17:30 בערב, בטענה כי הדבר יגרום לה להשמין, כך שבפועל, לא אכלה הילדה דבר מלאחר ארוחת הצהריים ועד לכתה לישון מדי יום. כתוצאה מכך סבלה הילדה דרך קבע מרעב עד כדי כאבי בטן.  בנוסף נהגה האם  לאיים על בתה, כי אם תספר על המכות והפגיעות בה, תהרוג אותה, או שלא תהיה לה אמא והיא ואחיה הפעוט יחיו במשפחות נפרדות. וכי אם היא נשאלת ממה נגרמו החבלות בגופה, תאמר כי נפלה או נשרטה על ידי חתול ולא תספר כי הנאשמת פוגעת בה.

עוד עולה מכתב האישום כי במקרה אחד חזרה הילדה מהגן כשגרביה החדשות, מלוכלכות וגרב אחת קרועה. כשהבחינה האם בגרב הקרועה, נטלה את הגרביים והכניסה אותן אל אפה של הילדה בכוח,  עד כי  זב דם  רב מאפה של הילדה. במקרה שארע מספר שנים מאוחר יותר, שכחה הילדה את המחברת עם שיעורי הבית בכיתה. כשנודע הדבר לאמא, היא חנקה את הילדה בעודה גוררת אותה לאורך הבית תוך כדי החניקה. האמא משכה בשערה של הילדה ובעטה בה באיזור בטנה, בגבה וברגליה וכן הכתה בה באגרופים בבטנה, בלחייה ובעיניה. לאחר שהכתה בה באגרופים ודם החל ניגר משפתיה של הילדה, צבטה הנאשמת את שפתיה של הילדה  עד שדם רב יותר ניגר מפיה. לאחר מכן הכתה באמצעות צעצוע בחלק האחורי של ראשה של הילדה ונשכה את אצבכותיה. כשלבסוף היא תופסת את שיערה של הילדה ומטיחה את ראשה של הילדה בקיר הסלון של הבית ומאוחר יותר בקיר חדרה של הילדה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter