באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כן לא שחור לבן

כן לא שחור לבן

לקראת שבוע החינוך תכנית עיר ללא אלימות בשיתוף מנהל החינוך ואגף הקליטה הזמינו את כלל תלמידי כיתות ח’ בעיר לצפות בהצגה “כן לא שחור לבן”.

“כן לא שחור לבן” הינה  דרמה נוקבת העוסקת בערכי הדמוקרטיה, סובלנות רב- תרבותיות וניפוץ דעות קודמות. לצפייה בהצגה קדמה פעילות הכנה בכיתות ובימים הקרובים יתקיימו בכיתות פעילות מסכמת בנושא אשר תועבר על ידי מחנכים.

שלומי ערה מנהל תכנית עיר ללא אלימות “ההצגה מרגשת עד דמעות וממחישה היטב את הלך הרוח בקרב בבני נוער ניתן היה להבחין במהלך ההצגה כי התכנים חדרו לליבם של התלמידים וכולי תקווה כי הם הבינו קצת יותר את המשמעות של מילים פוגעניות, דעות קדומות וקבלת האחר”.

מירב חסיד, מתכללת תחום חינוך בתכנית עיר ללא אלימות “אני שמחה על התגייסות מנהלי בתי הספר ליוזמה של השותפים לדרך. ההצגה הינה הצגה מרגשת המציבה מול עיני בני הנוער את המציאות בה הם חיים ביום יום ואת התנהלותם בשוטף. ההצגה מנפצת סטיגמות ומלמדת כי אנו שונים אך דומים”.

שרית קיצוני מנהלת חט”ב אחד העם – ורבר שצפתה יחד עם תלמידיה בהצגה “בית הספר מזמן מפגש בין שוניות רבות- עולים מול ותיקים, בני דתות שונות, תלמידים מצטיינים ומתקשים ותלמידים שנקודת המוצא שלהם היא הרגשת בדידות. המסר של ההצגה שאומנם הציג רק 3 טיפוסים, הוא שכל תלמיד יכול להזדהות עם אחד הטיפוסים. הסיטואציה, הקצב והדינמיקה היו כאלה שהילדים מכירים ויכולים להתחבר אליה”.

  • כן לא שחור לבן (קרדיט: עיריית פתח תקוה)
  • כן לא שחור לבן (קרדיט: עיריית פתח תקוה)

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter