באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אור ירוק: כמעט רבע מהנערים בעמק נוהגים ללא רשיון

אור ירוק: כמעט רבע מהנערים בעמק נוהגים ללא רשיון

סקר חדש שבוצע על ידי עמותת אור ירוק מצביע על כך שרבים מבני הנוער בעמק נוהגים ללא רשיון וגם לאחר שהם מקבלים רשיון, חלקם מבצע עבירות קשות כמו חציית קו הפרדה רצוף ומעבר ברמזור אדום. מנכ”ל העמותה: “הנתונים המדאיגים מחייבים את משרד החינוך להעניק לימודי תעבורה לכל תלמידי כיתות י’ ו-י”א”. 

אור ירוק
צומת ישי, עמק האלכוהול של העמק.

סקר חדש של עמותת אור ירוק שנערך באמצעות מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה חושף כי כמעט אחד מכל ארבעה נערים בעמק יזרעאל נוהג ללא רישיון. על פי הסקר החדש אשר נועד לבחון את שיעור בני הנוער הנוהגים ברכב, ואת מאפייני הנהיגה של בני הנוער הללו, 40.5% מהנערים דיווחו כי הם מכירים בני נוער שנוהגים ללא רישיון ו-23.1% מבני הנוער שאין להם רישיון הודו כי הם נוהגים ללא רישיון, מה שמציב את בני הנוער בעמק במקום הראשון והלא מחמיא בקטגוריות אלה. בנוסף 23% הודו כי הם מכירים נהג צעיר שמשתתף במרוצי מכוניות.

עוד עולה מהסקר כי 42.1% מהנהגים הצעירים בעמק שולחים ומקבלים מסרונים בזמן הנהיגה ו-40% מדברים בטלפון הנייד ללא דיבורית. כמו כן, 68.6% מהנהגים הצעירים דיווחו כי נהגו כשהיו עייפים ו-8.6% הודו כי נהגו אחרי ששתו אלכוהול. הסקר גם בדק כמה מהנהגים הצעירים מבצעים את העבירות המסוכנות ביותר שהם חציית קו לבן ומעבר באור אדום והתברר כי 5.7% מהנהגים הצעירים, חצו קו הפרדה רצוף ו-2.9% עברו ברמזור אדום

שמואל אבואב מנכ”ל  עמותת אור ירוק: “הנתונים המדאיגים מחייבים את משרד החינוך להעניק לימודי תעבורה לכל תלמידי כיתות י’ ו-י”א כדי להטמיע בהם את החשיבות של נהיגה אחראית ואת ההשלכות והסכנות של נהיגה במהירות מופרזת, היסח דעת בנהיגה ונהיגה תחת השפעת אלכוהול”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter