באנר עליון
באנר עליון

כמה מתושבי מגידו שומרים על לחץ אוויר בצמיגים?

כמה מתושבי מגידו שומרים על לחץ אוויר בצמיגים?

 

בעיצומו של החורף, הגיעו חברי קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק לכבוד שניאור חשין למעל 30 יישובים בכל רחבי הארץ במטרה לבדוק את לחץ האוויר בצמיגי הרכבים ולוודא כי הנהגים נוסעים באופן בטוח בחורף

עמותת אור ירוק בבדיקה חורפית:

עמותת אור ירוק: “על הנהגים לוודא כי לחץ האוויר בצמיגים תקין במיוחד בחורף, שכן נהיגה בכביש רטוב או בוצי ברכב שבו לחץ האוויר הצמיגים אינו תקין, עלולה לגרום לאובדן שליטה ולסכנת חיים”

במהלך הבדיקה הדגישו בני הנוער לנהגים את חשיבות בדיקת לחץ האוויר בגלגלים ובדיקת תקינות הצמיגים ולחץ האוויר לעיתים תכופות. הם הסבירו את הסכנות כתוצאה מהזנחת בדיקת הגלגלים וכן נתנו דגשים אליהם יש לשים לב במהלך הבדיקה, כמו התאמת לחץ האוויר לצמיג  ולהוראות יצרן הרכב, שנת ייצור הגלגלים, דגשים בנושא החלפת הצמיגים ועוד.

בין המקומות אליהם הגיעו חברי קבוצות הנוער גם מגידו .

תוצאות הבדיקות במגידו :

מספר הרכבים שנבדקו מספר הרכבים שלחץ האוויר בהם היה נמוך מדי מספר הרכבים שלחץ האוויר בהם היה גבוה מדי אחוז כלי הרכב שלחץ האוויר בהם היה לא תקין
30 5 15 67%

לחץ אוויר לא תקין גורם בנוסף שחיקת הצמיג, ואף עשוי לגרום לצריכת דלק גדולה יותר, ומעמיד את נוסעיו בסכנה אמתית. יש לערוך בדיקה אחת לחודש, משום שלחץ האוויר בצמיג יורד תמידית, הסבירו המתנדבים.

עמותת אור ירוק: “לצמיגי הרכב חשיבות עליונה משום שהם הגורם המקשר בין הרכב לכביש. לכן, על הנהגים לוודא כי לחץ האוויר בצמיגים תקין, במיוחד בחורף, שכן נהיגה בכביש רטוב או בוצי ברכב שבו לחץ האוויר הצמיגים אינו תקין, עלולה לגרום לאובדן שליטה ולסכנת חיים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter