באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חינוך: כמה בטוחה הדרך אל בית הספר?

חינוך: כמה בטוחה הדרך אל בית הספר?

ילדי בתי הספר אשר התחילו היום את שנת הלימודים יעברו את הדרך אל בית ספרם מאות פעמים השנה ומסתבר כי ההורים בצפון מאוד מודאגים מרמת הבטיחות של הדרך כמו גם מרמת הבטיחות של ההסעות. אולי זו הסיבה שלמעלה מ-44% מההורים יסיעו את ילדם אל בית הספר?

ההורים בצפון הכי חוששים מבטיחות הדרך של ילדיהם לבית הספר כך עולה מסקר שנערך על ידי עמותת ‘אור ירוק’. למעלה מ 20% מההורים בצפון העניקו לבטיחות הדרך אל בית הספר את הציון הנמוך ביותר האפשרי ואילו רק 5.1% נתנו את הציון הגבוה ביותר. מהנתונים עולה כי רק 17% מהתלמידים ילכו ברגל לבית הספר ללא ליווי מבוגר ואילו למעלה מ-44% מהילדים יגיעו אל בית הספר כשאחד ההורים מסיע אותם, 18.7% מההורים ילכו עם ילדיהם ברגל אל בית הספר.

אור ירוק
ילדה בדרכה לבית הספר. צילום: רועי פלצמן.

תושבי הצפון גם לא סומכים על בטיחות ההסעות ו-30% מהם טענו כי רמת הבטיחות בהן היא נמוכה  כשרק 5.3% מההורים נותנים להסעות את הציון הגבוה ביותר. מדובר בנורה אדומה לכל קברניטי האזור שכן חלק ניכר מהתלמידים בעמק נזקקים לשירותי ההסעה. אם כי בנושא זה יתכן כי רמת הבטיחות גבוהה אך יש צורך במעט הסברה להורים.

שמואל אבואב, מנכ”ל עמותת אור ירוק: “הפחד מביא לעומס על ההורים כיוון שהם מרגישים מחויבים להביא את הילדים בעצמם לבית הספר. המדינה חייבת לשפר את התשתית בסביבת מוסדות החינוך כמו התקנת פסי האטה, תמרורים, מעקות בטיחות, מעברי חציה והסרת מפגעי הבטיחות במדרכות בדרך לבית הספר”.

כדי להבטיח של שלומם של התלמידים בדרכם אל בית הספר והחזרה, מפעילה עמותת “אור ירוק” מספר תכניות חינוך. תכנית “סע לשלום“, שבמסגרתה מפעילה העמותה הורים מתנדבים על מנת להבטיח ירידה בטוחה ומהירה מכלי רכב, וגם מונעת את פקקי התנועה המוכרים בסביבת בתי הספר. תכנית “רישיון להולכי רגל“, שבמסגרתה עוברים תלמידי כיתות ג’-ד’ הדרכות מעשיות לחציית כביש באופן בטוח, ופעילויות הדרכה לתלמידי בתי הספר היסודיים בנושאי זהירות בדרכים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter