באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כלא מגידו יפונה

כלא מגידו יפונה

ממשלת ישראל החליטה כי כלא מגידו יפונה ובמקומו יוקם פרויקט תיירותי בהובלת המועצה * איציק חולבסקי: “במשך שנים אני פועל לפינוי כלא מגידו והקמת אשכול כליאה ושיקום בסמוך לו”

ריצפת הפסיפס שנתגלתה בכלא מגידומאמץ ומהלך של שנים רבות של מ.א. מגידו ,מסוף 2005 עת נחשף בתחום כלא מגידו בית תפילה הנוצרי הראשון וריצפת הפסיפס ,זכה להישג אדיר עם החלטת ממשלת ישראל השבוע להקים אשכול כליאה ושיקום באזור צומת מגידו ובתחום שטחה של מ.א.מגידו . על בסיס התכנית שאושרה במועצה הארצית לתכנון ובנייה ביולי 2014 מרכז הכליאה והשיקום יבטל 4 בתי כלא אחרים כולל כלא מגידו הנוכחי ,שבמקומו יקום פרויקט תיירותי ייחודי ויהיה חלק מהפרויקט האסטרטגי הלאומי שמובילה מ.א. מגידו לקידום הכלכלה, תעסוקה, תיירות ,בטחון ושיתוף יהודי- ערבי.  את הפרויקט קידמה לאורך השנים המועצה עם השב”ס וגורמי התכנון האזורי. במסגרת הפרויקט ישוקם נחל הקיני כולל 7 טחנות קמח , שבילי טיול ומבואה בפתחו, יוקם איזו תעשייה  יהודי- ערבי באזור מחסום  “סאלם”  ויפותח תל מגידו ומחנה הלגיון הרומי ה -6.

פריצת הדרך לקידום הפרויקט הושגה לפני כחצי שנה בפגישה של ראש המועצה איציק חולבסקי עם השר לביטחון פנים ח”כ גלעד ארדן, בפגישה סוכם ע”פ הצעת ראש המועצה על הקמת צוות בין משרדי לקידום הפרויקט האסטרטגי. בשבועות האחרונים קיים ראש המועצה איציק חולבסקי  מכבש הסברה מסיבי על כל שרי הממשלה וכן על פקידי האוצר , כל זאת  בתאום הדוק ויעיל עם צמרת שב”ס והמשרד לביטחון פנים.

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו : “אני מברך על ההחלטה החשובה של ממשלת ישראל. זהו הישג אדיר למועצה אזורית מגידו ולאזור  כולו. זהו רגע היסטורי שאנחנו מצפים לו שנים ועשינו מאמץ אדיר להשיג אותו. זוהי פריצת דרך דרמטית שיוצרת הזדמנות גדולה לפיתוח של מתחמי תיירות ייחודיים , שיקום נחל הקיני והפיכתו לאתר תיירות נפלא והקמת איזור תעשייה יהודי- ערבי שיעצים את חזון  המרקם היהודי ערבי.  תודה לחנן ארז ראש המועצה הקודם של מגידו שהוביל יחד איתי בתקופתו את קידום הפרויקט ולכל גורמי המועצה והחברה הכלכלית . זוהי בשורה נפלאה ליישובי ולתושבי מ.א. מגידו ולאזור כולו”

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter