באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כלא חמישי באזור המועצה האזורית מגידו: מי נגד ומי בעד, אם בכלל

כלא חמישי באזור המועצה האזורית מגידו: מי נגד ומי בעד, אם בכלל

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, טוען כי מועצת מגידו תומכת בהקמת בית כלא חמישי בתחומה בעוד איציק חולבסקי  טוען כי גם הוא מתנגד להקמת כלא נוסף באזור

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי פנה במכתב לראש מינהל התכנון הארצי, דלית זילבר, וביקש ממנה לדחות ולהתנגד לתכנית להקמת בית כלא חמישי בשטחי המועצה האזורית מגידו, וזאת לאחר שכבר מקודמת תכנית לבניית אשכול בתי כלא חדשים במגידו. במכתבו לראש מינהל התכנון כתב ראש העיר שלא ייתכן שיש תכנון, או בכלל חושבים על הקמת בית כלא נוסף, והוסיף שיש להסתפק באשכול המקודם.

ביקנעם טענו כי בעקבות תמיכתה של מגידו ותמיכת ראש המועצה האזורית, איציק חולבסקי  בהקמת אשכול בתי כלא  במגידו אמורה ממשלת ישראל לאשר בקרוב את התכנית בתחום השיפוט של המועצה האזורית מגידו וזאת במסגרת תכנית מתאר ארצית לבתי סוהר שיוזם האגף לתכנון ארצי במינהל התכנון בשיתוף שירות בתי הסוהר. במסגרת תכנית זאת אמורה המדינה להשקיע יותר ממיליארד שקלים בתחום שיפוט המועצה.

האשכול יכלול ארבעה בתי כלא אליהם אמורים לעבור כ – 7000 אסירים מארבעה בתי כלא בצפון שייסגרו.

ראש העיר, מר סימון אלפסי: “התכנית להקמת אשכול עם ארבעה בתי כלא בנגידו היא מספקת ואין צורך להוסיף עוד בתי כלא בשטחי המועצה האזורית מגידו”.

במועצה האזורית מגידו דחו על הסף את טענותיה של יקנעם וציינו כי העובדות, כפי שנמסרו, לא מדויקות , מטעות ואף שקריות. בהודעה שהוציאה המועצה האזורית  נטען כי יש תוכנית להקמת אשכול של ארבעה בתי כלא באזור הצפון בתמורה לפינוי כלא מגידו. האשכול החדש אמור לקום לא הרחק מהכלא הקיים. זאת בין השאר כדי לאפשר הפיכת פסיפס עתיק שהתגלה בתוך הכלא הקיים לאתר תיירות. בהודעת המועצה האזורית נטען כי היא מתנגדת בתוקף להקמת בית כלא חמישי  המוצע  באזור צומת אליקים ופארק “מבוא כרמל “.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter